Robert Trujillo zagrał utwór Franka Zappy

Aleksandra Degórska
14.12.2015 13:51
Robert Trujillo zagrał utwór Franka Zappy Fot. Alberto Cabello, CC-BY-2.0

Twórczość ekscentrycznego muzyka nadal jest żywa. Jak w utworze „Muffin Man” artysty zaprezentował się basista Metalliki?

Dweezil Zappa, stworzył projekt Zappa Plays Zappa, w ramach którego wykonuje utwory swojego ojca. W trakcie jednego z koncertów, który odbył się w ramach trasy koncertowej „One Size Fits All” na scenie pojawili się wyjątkowi goście.

Podczas występu w Beverly Hills w Saban Theatre widzowie mieli możliwość usłyszeć nie tylko muzyków z Zappa Plays Zappa, ale również gitarzystę Warrena DeMartiniego z kapeli Ratt w utworze „I'm The Slime” czy basistę Metalliki. Robert Trujillo wystąpił w utworze „Muffin Man” pochodzącym z albumu „Bongo Fury”.

Zobaczcie, jak zaprezentował się muzyk amerykańskiej kapeli podczas koncertu poświęconego twórczości Zappy:

Można zauważyć, że wykonywanie repertuaru Franka sprawia dużo przyjemności Trujillo. Nie jest to jego pierwsze zetknięcie z twórczością tego muzyka, bowiem jeszcze w 2010 roku basista wraz z żoną nagrali swoją wersję kawałka „The Torture Never Stops”, który ukazał się na krążku „The Frank Zappa AAAFNRAAAA Birthday Bundle 21. Dec 2010”.

Posłuchajcie, jak zabrzmiała ta kompozycja:

Projekt Zappa Plays Zappa powstał w 2006 roku i dotychczas zespół wydał jeden koncertowy album „F. O. H.” w 2012 roku.

Jak przyznaje sam Dweezil, zebrał on twórców, którzy nie kojarzą się z osobą jego ojca, by nadal wykonywać jego utwory i popularyzować muzykę Franka:

Celem tego projektu jest zebranie muzyków, którzy wcześniej nie asocjowali się z Frankiem. Aby to pokazać trzeba zagrać tę muzykę w taki sposób, w jaki była stworzona do wykonywania.

Frank Zappa w 2015 roku obchodziłby 75. urodziny. Choć od jego śmierci minęły 22 lata, nadal pojawiają się kolejne albumy z jego twórczością, jak chociażby setna płyta „Dance Me This” czy koncertowe nagranie z występu z 1973 roku - „Roxy: The Movie”. Powstała również autobiografia muzyka, zatytułowana „Takiego mnie nie znacie”, zaś w 2017 roku powstanie film dokumentalny o artyście.

Jak oceniacie występ Roberta Trujillo wraz z Zappa Plays Zappa?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.