14.12.2015 13:51

Robert Trujillo zagrał utwór Franka Zappy

Twórczość ekscentrycznego muzyka nadal jest żywa. Jak w utworze „Muffin Man” artysty zaprezentował się basista Metalliki?

Robert Trujillo zagrał utwór Franka Zappy
foto: Alberto Cabello, CC-BY-2.0

Dweezil Zappa, stworzył projekt Zappa Plays Zappa, w ramach którego wykonuje utwory swojego ojca. W trakcie jednego z koncertów, który odbył się w ramach trasy koncertowej „One Size Fits All” na scenie pojawili się wyjątkowi goście.

Podczas występu w Beverly Hills w Saban Theatre widzowie mieli możliwość usłyszeć nie tylko muzyków z Zappa Plays Zappa, ale również gitarzystę Warrena DeMartiniego z kapeli Ratt w utworze „I'm The Slime” czy basistę Metalliki. Robert Trujillo wystąpił w utworze „Muffin Man” pochodzącym z albumu „Bongo Fury”.

Zobaczcie, jak zaprezentował się muzyk amerykańskiej kapeli podczas koncertu poświęconego twórczości Zappy:

Można zauważyć, że wykonywanie repertuaru Franka sprawia dużo przyjemności Trujillo. Nie jest to jego pierwsze zetknięcie z twórczością tego muzyka, bowiem jeszcze w 2010 roku basista wraz z żoną nagrali swoją wersję kawałka „The Torture Never Stops”, który ukazał się na krążku „The Frank Zappa AAAFNRAAAA Birthday Bundle 21. Dec 2010”.

Posłuchajcie, jak zabrzmiała ta kompozycja:

Projekt Zappa Plays Zappa powstał w 2006 roku i dotychczas zespół wydał jeden koncertowy album „F. O. H.” w 2012 roku.

Jak przyznaje sam Dweezil, zebrał on twórców, którzy nie kojarzą się z osobą jego ojca, by nadal wykonywać jego utwory i popularyzować muzykę Franka:

"

Celem tego projektu jest zebranie muzyków, którzy wcześniej nie asocjowali się z Frankiem. Aby to pokazać trzeba zagrać tę muzykę w taki sposób, w jaki była stworzona do wykonywania. "

Frank Zappa w 2015 roku obchodziłby 75. urodziny. Choć od jego śmierci minęły 22 lata, nadal pojawiają się kolejne albumy z jego twórczością, jak chociażby setna płyta „Dance Me This” czy koncertowe nagranie z występu z 1973 roku - „Roxy: The Movie”. Powstała również autobiografia muzyka, zatytułowana „Takiego mnie nie znacie”, zaś w 2017 roku powstanie film dokumentalny o artyście.

Jak oceniacie występ Roberta Trujillo wraz z Zappa Plays Zappa?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Robert Trujillo