„Rock Meets Classic”: Eric Bazilian (The Hooters), John Helliwell (Supertramp) i Mat Sinner o spotkaniu rocka i klasyki

Maciej Koprowicz
02.03.2018 18:35
„Rock Meets Classic”: Eric Bazilian (The Hooters), John Helliwell (Supertramp) i Mat Sinner o spotkaniu rocka i klasyki Fot. kadr z wideo

W kwietniu 2018 w Krakowie i w Łodzi po raz pierwszy w Polsce zobaczymy widowisko „Rock Meets Classic”. Wystąpią między innymi Eric Bazilian, John Helliwell i Mat Sinner, którzy opowiedzieli Antyradio.pl o tych wyjątkowych koncertach.

Rock i muzyka klasyczna wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego i doskonale razem współgrają. Przekonać się o tym można na koncertach pod hasłem „Rock Meets Classic”, które łączą rockowe granie z symfonicznymi brzmieniami orkiestry.

Trasa „Rock Meets Classic” odbywa się w Europie już od 9 lat. Na jej koncertach legendy rocka wykonują nowe aranżacje swoich wielkich hitów z towarzyszeniem zespołu rockowego, orkiestry symfonicznej oraz chóru. Do tej pory zgromadziły one łącznie ponad 500 tysięcy widzów! 

W 2018 po raz pierwszy trasa „Rock Meets Classic” dotrze do Polski. Widowisko będzie można podziwiać23 kwietnia 2018 w Krakowie w TAURON Arena Kraków i 24 kwietnia 2018 w Atlas Arenie w Łodzi. Wystąpią takie gwiazdy, jak Eric Bazilian (The Hooters), John Helliwell i Jesse Siebenberg (Supertramp) Francis Rossi (Status Quo), Leo Leoni i Nic Maeder (Gotthard) oraz Michael Sadler (Saga). Legendom rocka towarzyszyć będzie The Mat Sinner Band pod wodzą Mata Sinnera (Sinner, Primal Fear, Voodoo Circle) oraz Orkiestra Symfoniczna RMC.

Specjalnie dla Antyradio.pl Eric Bazilian, John Helliwell i Mat Sinner opowiedzieli o kulisach widowiska „Rock Meets Classic”.

Obejrzyjcie też część pierwszą wywiadu. Na Antyradio.pl możecie wygrać plakat „Rock Meets Classic” z autografami Erica, Johna i Mata. Sprawdźcie, jak go zdobyć!

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.