29.03.2018 14:05

Rock czy metal - co wolą czytelnicy Antyradio.pl? [SONDA]

Lubisz mocne brzmienia? Wypowiedz się w sondzie, który rodzaj muzyki jest bliższy Twojemu sercu.

Koncert rockowy
foto: shutterstock.com

Kiedy narodził się rock? Dlaczego nagle w drugiej połowie XX wieku młodzież zaczęła piszczeć na widok The Beatles, wciągali dziwne rzeczy na psychodelicznych koncertach, potem skakali pod sceną punkowców, którzy nie umieli nawet grać?

Początki rocka to lata 50. w USA i muzyka ta była mocno związana z kulturą czarnoskórych niewolników. Charakteryzowała się szybkim, akcentowanym rytmem. Biali wykonawcy określali taką muzykę jako rock and roll i łączyła ona elementy rhytm and bluesa oraz gospel z country.

Niektórzy mocno zainspirowali się brzmieniem Black Sabbath, który uważany jest za jednego z dziadków metalu. Zespół grał mocne, niskie riffy i poruszał mroczne tematy - tym sposobem całe pokolenie twórców postanowiło przejść na ciemniejszą stronę mocy. Tak pojawił się metal, który również może pochwalić się ogromną ilością podgatunków.

Rock czy metal - co wolą czytelnicy Antyradio.pl

Rock i metal to mocno spokrewnieni bracia, o których redakcja Antyradio.pl często pisze. Co jednak najbardziej interesuje czytelników portalu? Który gatunek jest dla Was ciekawszy? Czekamy na Wasze odpowiedzi do 5 kwietnia 2018 do godziny 12:00.

rock metal

O rocku można byłoby rozmawiać godzinami - chociaż niektórzy w kilkuminutowych filmikach pokazać szybką historię rocka. Podobne wideo powstały również w związku z metalem.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele