02.03.2016 16:46

Rock i metal zeszły na psy

Zastanawialiście się kiedyś jakimi psami byliby Wasi ulubieni muzycy? Postanowiliśmy to dla Was sprawdzić!

Rock i metal zeszły na psy
foto: pinterest.com

Nagrywają coraz słabsze płyty, starzeją się, nie śpiewają już jak kiedyś. Z pewnością wiele moglibyśmy zarzucić naszym niegdyś ulubionym wykonawcom. Cóż, niewiele da się na to poradzić, jednak chyba nie jest jeszcze tak źle, żeby mówić o całkowitym zejściu rocka i metalu na psy. Zamiast prowadzić retoryczną ekwilibrystykę na ten temat postanowiliśmy po prostu sprawdzić, z jakimi psami można by ich identyfikować.

Podobno czworonogi te upodabniają się do swoich właścicieli - coś w tym musi być. Jednak nie każdy muzyk rockowy i metalowy ma takie zwierzę, ciężko więc miarodajnie to sprawdzić. Znaleźliśmy jednak sposób. Dzięki specjalnej stronie do odnajdywania psów na zdjęciach postanowiliśmy sprawdzić: z jakimi gatunkami psów mają najwięcej wspólnego nasi ulubieni muzycy?

Trzeba przyznać, że więcej niż kilka razy wyniki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania i dobór psa do danego celebryty był strzałem w dziesiątkę. Przykłady? Psia wersja Axla Rose'a staje się posłuszna dopiero po odpowiednim przeszkoleniu. Danzig został zidentyfikowany - zgodnie z pochodzeniem jego pseudonimu - jako owczarek niemiecki. Z kolei Iggy Pop został określony jako niezależne stworzenie, które może biegać całymi dniami. Pozostaje pytanie, kto „chciałby zostać jego psem”.

Ozzy-pies - jak na twórcę płyty „Bark at the Moon” przystało - lubi szczekać, a Roberta Planta wyróżnia wrażliwy na zapachy nos. Węchem podobnie kieruje się Varg Vikernes - czyżby wyczuwał, co warto spalić? Slash nadawałby się na wilkołaka, Trent Reznor jest mądry i wysportowany, a jego dawnemu koledze, Marilynowi Mansonowi, wszystko trzeba powtarzać po kilka razy. Nie oszczędziliśmy też polskich artystów: sprawdźcie, jakimi psami zostali m.in. Nergal i Roman Kostrzewski.

Nasz test wykazał też, że jeden z artystów nigdy nie zszedł na psy - wyszukiwarka nie rozpoznała w nim żadnej znanej jej rasy. O kim mowa? To już musicie sprawdzić sami w naszej galerii!

Jeśli to dla Was za mało, rzućcie okiem na nasze 8 mopsów kochających metal oraz Maple – suczkę, która towarzyszy swojemu panu w trakcie domowych koncertów. Wolicie koty? Nie ma sprawy, mamy dla Was także zestawienie metalowych myszołapów.

Którzy muzycy rockowi i metalowi jako psy podobają Wam się najbardziej?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele