"Rocketman" jest pierwszym blockbusterem, w którym pojawiają się sceny męskiego homoseksualnego seksu
Joanna Chojnacka
17.05.2019 14:13
"Rocketman" jest pierwszym blockbusterem, w którym pojawiają się sceny męskiego homoseksualnego seksu Fot. kadr z wideo

Filmowa biografia Eltona Johna będzie najprawdopodobniej pierwszą dużą produkcją, w której pojawią się homoseksualne sceny seksu mężczyzn. 

Polska premiera filmu o Eltonie Johnie będzie miała miejsce 28 czerwca 2019 roku. Produkcja jest opisywana jako musical fantasy, dlatego możemy spodziewać się po nim czegoś nieco innego niż chociażby po ostatniej głośnej fabularyzowanej biografii muzycznej - "Bohemian Rhapsody" o liderze Queen. Chociaż film skupi się na rozwoju kariery Eltona Johna, zobaczymy w nim także życie prywatnie muzyka. To ta część produkcji budzi największe kontrowersje

Przeczytaj także

Rocketman: W filmie pojawią się sceny homoseksualnego seksu

Według The Hollywood Reporter, film nie ma szans przebić zysków "Bohemian Rhapsody", jednak może mieć większe znaczenie historyczne niż produkcja o Freddiem Mercurym. "Rocketman" jest bowiem pierwszym blockbusterem dedykowanym do nieograniczonej grupy odbiorców, który zawiera sceny seksu homoseksualnych mężczyzn.

Chociaż "Bohemian Rhapsody" poruszał tematykę seksualności lidera Queen, film o Eltonie Johnie idzie w tym temacie o krok dalej. W produkcji znalazło się wiele scen, gdzie widzimy zbliżenia wokalisty z np. jego pierwszym kochankiem, Johnem Reidem. Co ciekawe, aktor wcielający się w rolę barwnego artysty, Taron Egerton niechciał, żeby Elton John był obecny na planie podczas kręcenia kontrowersyjnych scen.

W związku z tym, że "Rocketman" trafi do kin bez żadnych ograniczeń i specjalnych etykiet informujących o zawartych w nim treściach, prawdopodobnie będzie zakazany w Chinach, gdzie nawet "Bohemian Rhapsody" został mocno ocenzurowany.

Zobacz też: >>Taron Egerton śpiewa "Tiny Dancer" w zapowiedzi filmu o Eltonie Johnie<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.