19.03.2019 12:47

Rockowa grupa z Polski zadedykowała swój koncert na amerykańskim festiwalu Pawłowi Adamowiczowi

Zespół Trupa Trupa zagrał na South By Southwest w Teksasie. Swój występ zadedykował tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska.

Trupa Trupa
foto: Adam Burakowski/REPORTER

Pierwszym polskim muzykiem, który nagrał materiał w wytwórni Sub Pop był Tobiasz Biliński znany jako Perfect Son. Muzyk wydał płytę "Cast" w lutym tego roku właśnie pod barwami wydawców Nirvany i Soundgarden. Kolejni Polacy, którym udało się dostać do kultowej wytwórni z Seattle to gdański zespół Trupa Trupa, który wystąpił na jednym z najważniejszych showcase’ów muzycznych świata.

Decapitated Vader Behemoth
Decapitated Vader Behemoth
Przeczytaj także Polskie zespoły metalowe, którym udało się trafić na listę Billboard

Zespół Trupa Trupa zadedykował występ Pawłowi Adamowiczowi

Formacja Trupa Trupa pojawiła się na festiwalu South By Southwest w Teksasie, który odbył się w dniach 11-17 marca 2019 roku. Grupa zaprezentowała publiczności materiał z najnowszej płyty oraz zdecydowała zadedykować występ Pawłowi Adamowiczowi. Prezydent Gdańska został brutalnie zabity podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w styczniu 2019 roku. Jak donosi terazmuzyka.pl, w relacji z koncertu umieszczonej na łamach "Chicago Tribune" padły słowa:

"

Zespół zadedykował koncert zamordowanemu prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi, który zawsze wspierał działalność grupy. "To są nowe radykalne, mroczne i sprzeciwiające się mowie nienawiści piosenki" - powiedział Grzegorz Kwiatkowski. Teksty były często fragmentami zdań. Mają one prowokować, a nie uspokajać. Dawać wskazówki, a nie odpowiedzi. "

26 lutego 2019 roku grupa Trupa Trupa opublikowała swój pierwszy singiel pod barwami Sub Pop „Dream About”. Muzycy deklarują, że album pojawi się jeszcze w tym samym roku.

Zobacz też: >>Polski zespół nagrał utwór o pedofilii w Kościele<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News