Rockowa łajba Motorhead zawinęła do portu. Co tam się działo?

Urszula Drabińska
01.10.2014 14:09
Rockowa łajba Motorhead zawinęła do portu. Co tam się działo? Fot. facebook.com/ASK4Entertainment

Na metalowej łódce Motorhead może i zabrakło Megadeth, ale zabawa i tak była przednia. Zastąpił ich gwiazdorski kolektyw Metal Allegiance. Posłuchajcie, jak zagrał!

Pół miesiąca przed rejsem lider Megadeth, Dave Mustaine, ze względu na operację kręgosłupa odwołał wszystkie występy w kolejnych 8 tygodniach. Wydawało się, że Motorhead, organizator 5-dniowego metalowego rejsu po Zatoce Meksykańskiej, ma spory kłopot.

Szczęśliwie szybko zebrał się kolektyw najróżniejszych muzyków, którzy w zastępstwie Megadeth postanowili trochę "pojamować". Jako Metal Allegiance na Motorboat wystąpili m.in. Philip Anselmo i Rex Brown z nieistniejącej już Pantery, wszyscy muzycy Anthrax, David Ellefson i Chris Broderick z Megadeth, wokalista Testament – Chuck Billy oraz Mike Portnoy.

Gwiazdorska ekipa zagrała sporo metalowych i rockowych klasyków z repertuaru Black Sabbath, Led Zeppelin czy AC/DC... Obecność Anselmo i Browna sprawiła, że sporo czasu poświecili rozwiązanej w 2003 roku Panterze.

Posłuchajcie „Mouth for War” i „A New Level” tej kapeli w wykonaniu Metal Allegiance:

5 mocno rockowych dni na Zatoce Meksykańskiej

Rejs Motorboat rozpoczął się 22 września 2014 roku w Miami na Florydzie. Przez prawie 5 dni statek wypełniały metalowe dźwięki.

Oprócz Metal Allegiance koncert dali również gospodarze, czyli Lemmy Kilmister i Motorhead, a także m.in. Anthrax, Testament, Down i Zakk Wylde z Black Label Society.

Poniżej „Angel of Mercy” w wykonaniu ostatniego wymienionego.

Więcej nagrań znajdziecie na YouTubie na profilu Davida McCormacka z australijskiej kapeli Custard, który również załapał się na rejs.

Po niezliczonej liczbie koncertów i imprez w piątek 26 września "motorowa metalowa łódź" szczęśliwie z powrotem przybiła do brzegu. Kto się pisze na kolejny taki rejs? W tym roku najtańsze bilety kosztowały prawie 700 dolarów, najdroższe – ponad 2 tys.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.