08.02.2019 13:25

Rockowa wokalistka Marta Zalewska podbija serca Polaków. Kim jest artystka?

Wokalistka Marta Zalewska to młoda artystka rockowa zainspirowana latami 60. Wkrótce wyda swoją pierwszą płytę studyjną.

Marta Zalewska
foto: kadr z wideo/Czwórka

Wokalistka Marta Zalewska zyskuje coraz większą popularność wśród polskich słuchaczy. Współpracuje z artystami takimi jak Kayah, Grzech Piotrowski, Krystyna Prońko, Marcin Styczeń oraz zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova. Wkrótce jej utwór "Więcej" ukaże się na składance "Będzie głośno".

Kim jest Marta Zalewska?

Marta nie tylko śpiewa, ale też sama pisze teksty i komponuje. Potrafi również grać na licznych instrumentach i jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie ukończyła klasę skrzypiec. Ma już na koncie liczne występy w kraju i za granicą. Artystka zaprezentowała swój materiał między innymi na Gali Mistrzów Sportu 2015. Rok później, jej utwór "Skrzydła" wygrał konkurs organizowany przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Wokalistka nie jest żoną Krzysztofa Zalewskiego, a zbieżność ich nazwisk jest przypadkowa.

Sam Fender
Sam Fender
Przeczytaj także Nowa nadzieja rocka? Kim jest Sam Fender, który wyprzedaje koncerty?

Jaką muzykę gra Marta Zalewska?

Marta w swojej muzyce inspiruje się latami 60. i ruchem hipisowskim. Artystka jednak ma szerokie zainteresowania i deklaruje, że na jej debiutanckiej płycie, którą planuje wkrótce wydać usłyszymy wpływy muzyków takich jak Janis Joplin, Jimi Hendrix, Spencer Davis Group czy Blood, Sweat & Tears.

Marta Zalewska: Facebook, Instragram, YouTube

Wokalistka aktywnie udziela się na portalach społecznościowych. Jej twórczość znajdziemy ją w serwisie streamingowym YouTube:

Kulisy pracy artystki można śledzić również na jej Instagramie:

Posiada ona również oficjalny profil na Facebooku, gdzie na bieżąco publikuje informacje o swoich planach wydawniczych i koncertowych:

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News