13.05.2015 16:24

Rockowe i metalowe okładki w brzydkiej wersji [GALERIA]

Piękno to pojęcie względne i mamy na to dowód. Zobaczcie, jak wyglądają najpopularniejsze okładki płyt w bardzo uproszczonej wersji...

Rockowe i metalowe okładki w brzydkiej wersji [GALERIA]
foto: materiały prasowe, facebook.com

Nasz tajemniczy „Miszcz Pejnta”, który niejednokrotnie mógł pochwalić się swym wątpliwym talentem graficznym (na przykład w artykułach o tym, że Saruman gra christmas metal, lider Green Day pomaga pieskom czy też zestawieniu 10 najdziwniejszych zachcianek gwiazd rocka), bardzo ucieszył się widząc temat tego tekstu. Oto „sztuka dla ubogich”, czyli tych, których siła wyższa nie uświadczyła nawet najmniejszym darem w kwestii manualnej.

Zobaczcie, jak wyglądają okładki rockowych i metalowych zespołów, narysowane najprawdopodobniej za pomocą najbardziej podstawowego programu graficznego, jakim jest Paint!

Za te fantastyczne wizje Waszych ulubionych okładek odpowiedzialny jest twórca Facebook’owego fanpage’a Poorly Drawn Album Covers. Jeśli uważacie, że jakiejś zabrakło, możecie napisać do samego autora, który być może spełni Wasze oczekiwania!

Artyści coraz częściej decydują się na przerabianie znanych i lubianych okładek płyt. Okazuje się, że brak talentu to żadna przeszkoda. I tak na przykład możecie dowiedzieć się, jak wyglądałyby okładki płyt gdyby zrobiono je z klocków Lego, co by było, gdyby legendarne rockowe okładki ukazały się w kociej wersji, a te metalowe w jazzowej, jak znane obrazki wyglądają na twarzy. I najważniejsze: co by się stało, gdyby na okładkach w rolach głównych występowały brudne skarpety.

Która okładka podoba Wam się najbardziej?

Magda Słomka
Tagi: Metallica Iron Maiden Duperele Queen Led Zeppelin Rammstein Slipknot The Beatles Faith No More Nirvana