26.01.2017 15:40

Rockowe i metalowe riffy zagrane po prostu źle

ZZ Top, Guns N' Roses, Deep Purple, Soundgarden - te wszystkie kapele mają świetne riffy, których pod żadnym warunkiem nie można zepsuć... chociaż pewien śmiałek zdecydował się właśnie to zrobić.

Rockowe i metalowe riffy zagrane po prostu źle
foto: kadr z wideo

Trening czyni mistrza! Wiele osób zafascynowanych takimi postaciami, jak chociażby Tony Iommi, Slash czy Dave Mustaine postanawia odnieść równie spektakularny sukces i chwyta za gitarę. Często zaczyna się niepozornie od kopiowania swoich idoli, do czego przyznał się chociażby John Baizley.

Jednak każdy może popełniać błędy ucząc się gry na gitarze. Ile to razy widziało się śmiałków, którzy w sklepach muzycznych brali gitarę, żeby zaszpanować i zagrać znany riff z marnym skutkiem. Pewien YouTuber postanowił zrobić coś podobnego - na warsztat wziął znane hiciory grup m.in. Megadeth, Deep Purple, Toto, Journey, Dream Theater czy Judas Priest i zagrał je po prostu źle.

Wyłapiecie wszystkie błędy?

Nieosłuchany człowiek mógłby nie zauważyć różnic. Jednak prawdziwy fan rocka i metalu od razu słyszy błędy, które świadomie popełnia gitarzysta, m.in. gra nieprawidłowo riffy, które niby brzmią tak jak w oryginale, ale jednak po wnikliwym przesłuchaniu można zauważyć, że palce muzyka grają nie do końca to co powinny.

W niektórych przypadkach, jak chociażby przy kawałku Nirvany fałsze słychać naprawdę wyraźne, w innych natomiast, jak przy Journey nieco mniej, jednak jedno jest pewne - nie powtarzajcie tego w domu! A jeśli chcecie nieco się podszkolić to przeczytajcie, jakie rady mają dla Was Kirk Hammett czy John Petrucci.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele