Rockowe występy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Aleksandra Degórska
09.02.2018 15:44
Rockowe występy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Fot. AFP/EAST NEWS

Z okazji Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 przedstawiamy Wam rockowe momenty w historii tych sportowych zawodów.

9 lutego 2018 odbyła się ceremonia otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018, która rozpoczęła się o 12:00 czasu polskiego, czyli o 20:00 czasu lokalnego. Chorążym reprezentacji Polski był panczenista Zbigniew Bródka, który w Korei będzie bronił złotego medalu w biegu na 1500 m, wywalczonego cztery lata temu w Sochi.

Wiele osób czekało na ten moment, bowiem organizatorzy zawsze starają się pokazać siebie z jak najlepszej strony podczas Igrzysk Olimpijskich i ceremonie otwarcia, jak również i zamknięcia są naprawdę spektakularne. Często zapraszani są rodzimi artyści, którzy rozgrzewają atmosferę swoimi przebojami.

Z okazji Igrzysk w Pyeongchang przedstawiamy rockowe momenty podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich:

1. Nickelback

Można się śmiać z tego zespołu, ale zna go prawie każdy. Podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk w Vancouver zdecydowano się na pokazanie artystów, którzy pochodzą z Kanady i odnieśli spory sukces poza granicami swojego państwa. Nickelback zatem był dobrym wyborem na tego typu imprezę.

2. Avril Lavigne

Kolejną kanadyjską artystką, która jest znana również na innych kontynentach jest właśnie Avril Lavigne. Ceremonia zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Vancouver odbyła się 28 lutego 2010 roku.

3. Simple Plan

Kanadyjski zespół zagrał w Vancouver piosenkę „Your Love Is A Lie”. Znany przebój pochodzi z płyty zatytułowanej po prostu „Simple Plan” z 2008 roku. Wokalista wyszedł na scenę w koszulce kanadyjskich hokeistów, co spotkało się z gromkim aplauzem widowni.

4. Kiss

Podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk w 2002 roku w Salt Lake City postanowiono zaprosić wielu znanych artystów, którzy mogli uświetnić tę imprezę. Jedną z gwiazd był zespół Kiss w składzie Stanley, Simmons, Singer oraz Frehley. Panowie wykonali kawałek „Rock and Roll All Nite” na platformie, która poruszała się na lodowisku. Wokół nich tańczyli łyżwiarze. Jak się można domyślić był to niezły występ z fajerwerkami.

5. Bon Jovi

W Salt Lake City na scenie pod koniec Igrzysk zaprezentował się również zespół Bon Jovi, który mocno podgrzał atmosferę wykonując swój słynny utwór You Give Love A Bad Name”.

6. Sting

Muzyk pojawił się wraz z Yo-Yo Ma na ceremonii otwarcia w Salt Lake City. Muzycy razem z orkiestrą zaprezentowali wówczas utwór Fragile”, który w takiej wersji zabrzmiał naprawdę przejmująco. Pod koniec występu pojawili się łyżwiarze z latawcami przypominającymi białe gołębie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 - Gdzie oglądać?

Igrzyska rozpoczną się w czwartek, 8 lutego 2018, a zakończą się w niedzielę, 25 lutego 2018. Transmisja Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 online i w telewizji będzie dostępna za darmo dla widzów w Polsce.

Relacje na żywo w telewizji z tego widowiska będzie dostępna na kanale TVP1 i TVP Sport w Telewizji Polskiej. Rywalizację będzie można także śledzić na bieżąco na kanałach Eurosportu, który jest oficjalnym partnerem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i partnerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Stacja przewiduje 4000 godzin relacji, w tym 900 prowadzonych na żywo.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.