Rockowi i metalowi muzycy zareagowali na protesty w USA: "Je*ać rasizm"

01.06.2020 12:40
Rockowi i metalowi muzycy zareagowali na protesty w USA: "Je*ać rasizm" Fot. FR170512 AP/Associated Press/East News

Mike Portnoy, Ice-T, Tom Morello, czy Korn to tylko kilku artystów, którzy zabrali głos w sprawie zamieszek panujących w USA po śmierci George'a Floyda.

Protesty zostały wywołane przez setki tysięcy osób na całym świecie - skandowano nie tylko w miastach USA, ale także przed amerykańskimi ambasadami na całym świecie. Świat zareagował na śmierć George'a Floyda, a głos w sprawie zabrali również muzycy rockowi i metalowi. Jak się nietrudno domyślić, wszyscy potępili zachowanie policjanta, który został oskarżony o spowodowanie śmierci młodego mężczyzny. 

Muzycy metalowi i rockowi zareagowali na zamieszki w USA i śmierć George'a Floyda

Sprawa była bardzo bliska sercu Ice-T, wokaliście hardcorowego Body Count i legendarnemu raperowi. Wokalista przez cały weekend wypowiadał się na temat sprawy morderstwa Floyda i wynikających z tego zamieszek i protestów. Jego przemyślenia najlepiej oddaje tweet o treści:

Jeżeli nie rozumiesz tego, dlaczego ci ludzie się sprzeciwiają i rozkręcają zamieszki, to najprawdopodobniej jesteś częścią problemu.

Przeczytaj także

Podobne reakcje mogliśmy usłyszeć od Slasha, Sharon Osbourne, zespołu Korn, Rise Against, Toma Morello z Rage Against The Machine, Krista Novoselica z Nirvany czy Marka Mortona z Lamb of God. Poniżej znajdziecie zaledwie kilka z nich:

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.