02.12.2014 14:49

Roger Daltrey z The Who rozgrzewa się na weselu

I nie chodzi wcale o nadchodzącą zimę i mocne trunki. Zobaczcie, jak przed rozpoczęciem jubileuszowej trasy wokalista ćwiczył głos przy akompaniamencie weselnej kapeli.

Roger Daltrey z The Who rozgrzewa się na weselu
foto: Joep Vullings, CC BY-SA 3.0

Legendarny brytyjski zespół w tym roku obchodzi 50. urodziny! Wokalista Roger Daltrey i gitarzysta Pete Townshend postanowili uczcić to cyklem występów w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanach Zjednoczonych. Do takiej trasy trzeba się jednak przygotować…

Każda okazja jest dobra. Ostatnie dni przed tournée spędzał w Szkocji. Tam przypadkiem trafił na wesele państwa Smithów. I jak to się skończyło?

Okazało się, że muzycy grupy Milestone przygrywającej gościom potrafią wykonać „I Can’t Explain” – pierwszą piosenkę The Who, dzięki której w 1964 roku zespół wdarł się na listy przebojów!

Gitarzysta weselnej kapeli, Graeme Allan, opowiada, jak doszło do tego występu:

"

W zasadzie zbliżaliśmy się do końca naszego setu. Była połowa piosenki, spojrzałem na parkiet. Jeden z gości weselnych zbliżał się do nas w towarzystwie Rogera. Podszedł, wziął mikrofon, pogratulował państwu młodym, a potem odwrócił się do zespołu i powiedział „Byłem w sali obok i usłyszałem zespół. Są doskonali, więc przyszedłem”. "

I już nie mogli mu odmówić i nie wykonać razem z nim jeszcze jednego kawałka. Susan i Carl Smith będą mieli, co wspominać.

Urszula Drabińska
Tagi: Duperele The Who Roger Daltrey