01.03.2017 12:09

Roger Glover: Deep Purple nie chce powiedzieć „stop”

Basista wyznał, że muzycy są świadomi swojego wieku, ale trudno jest rozstać się ze sceną. Jest zatem szansa, że kapela jednak szybko się z nami nie pożegna.

Roger Glover: Deep Purple nie chce powiedzieć „stop”
foto: Reporter / East News

7 kwietnia 2017 roku Deep Purple wyda swój kolejny studyjny krążek zatytułowany „inFinite” i pierwszym utworem promującym to wydawnictwo jest singiel „Time For Bedlam”. Płyta była nagrywana w Nashville i formacja ponownie połączyła siły z producentem Bobem Ezrinem, który na swoim koncie ma współprace z m.in. Pink Floyd, Kiss czy Peterem Gabrielem.

Co więcej zespół ogłosił również trasę koncertową Long Goodbye zapowiadając, że to pożegnalne tournée, choć jak sami muzycy mówią w wywiadach, nie chcą za bardzo rozstawać się ze sceną.

Roger Glover, basista kapeli, przyznał w jednym z wywiadów, że tak naprawdę ostateczna decyzja dotycząca zakończenia działalności jeszcze nie zapadła:

"

Pozwalamy wam podjąć decyzję. Nikt nie chce powiedzieć „stop”, ale jesteśmy świadomi, że ja mam 71 lat, Gillan też ma 71, wszyscy jesteśmy po 60-tce, 70-tce i ciała nie nadążają za głową czy karierą. Zbliżamy się do takiego momentu, gdy nie mogę sobie wyobrazić nagrywanie kolejnego albumu za 8 lat. "

Muzyk zdaje sobie sprawę, że lata nieubłaganie lecą, jednak jak na razie stara się o tym nie myśleć:

"

Nie chcemy podawać konkretnej daty czy pożegnalnej trasy. Chcemy to kontynuować tak długo jak będziemy w stanie. Jeżeli nie będziemy w stanie tego robić to wtedy będzie czas, żeby powiedzieć sobie stop. Jednak nadal gramy i czerpiemy z tego radość. Można powiedzieć, że drzwi się zamykają, ale jeszcze nie zostały zamknięte. "

W przypadku pożegnalnych tras koncertowych niekiedy zdarzają się sytuacje, gdy po jednym pożegnalnym tournée pojawia się kolejne i kolejne, z czego słynne są kapele chociażby Scorpions czy Kiss. Deep Purple chce uniknąć takiej sytuacji, dlatego nie stawia kropki nad i, bowiem muzykom ciężko jest przewidzieć co wydarzy się za 2-3 lata, gdy skończy się trasa koncertowa.

Na swoim oficjalnym profilu w serwisie YouTube muzycy zamieścili krótki filmik z kulis sesji fotograficznej do nadchodzącego krążka. Za tło do fotografii posłużył grudniowy Hamburg.

Polscy fani będą mieli możliwość zobaczyć Deep Purple na żywo podczas dwóch koncertów w Polsce - 23 maja 2017 roku w Atlas Arenie w Łodzi i 24 maja 2017 w katowickim Spodku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Deep Purple