Czy wiesz, że... Roger Taylor ma 6-metrową statuę Freddiego Mercury'ego. Gdzie stoi ten posąg?

17.02.2021 15:33
Zespół Queen Fot. East News

6-metrowy Freddie Mercury? Taki posąg przywłaszczył sobie Roger Taylor. Jak udało mu się przechytrzyć Briana Maya?

Który fan Queen nie chciałby mieć takiej ozdoby w swoim ogrodzie? Może 6-metrowa statua Freddiego to lekka przesada, ale wielkością posągu w ogóle nie przejmuje się perkusista Roger Taylor, który postanowił przywłaszczyć sobie tę niecodzienną pamiątkę z musicalu "We Will Rock You".

Polecamy

Roger Taylor ma 6-metrową statuę Freddiego Mercury'ego. Gdzie stoi ten posąg?

Musical "We Will Rock You" zadebiutował w 2002 roku, za spektakl odpowiedzialni są Ben Elton oraz Roger Taylor i Brian May z Queen. Widowisko jest oparte oczywiście na piosenkach zespołu.  Zadebiutowało w maju 2012 w Dominion Theatre w Londynie i było grane do 2014 roku. Na wszystkich materiałach prasowych związanych z "We Will Rock You" widniała postać Freddiego w jego słynnej pozie z uniesioną ręką. Przed teatrem, w którym grano spektakl, ustawiono 6-metrowy posąg Mercury'ego.

Roger Taylor w wywiadzie dla "Classic Rock" wyznał, że po ostatnim spektaklu postarał się, by statua została spakowana do ciężarówki i przewieziona do jego posiadłości hrabstwie Surrey. Jak się okazuje, ogromna statua Freddiego stoi teraz w jego ogrodzie. Zapytany o reakcję Briana Maya na tę zabawną sytuację, odparł:

Pewnie był zdenerwowany, bo nie pomyślał, że mógłby mieć rzeźbę u siebie.

Polecamy

No cóż, muzycy Queen zawsze lubili rozmach, a tak wielki, złoty posąg Freddiego w ogrodzie to coś w stylu tej kapeli. Miejmy nadzieję, że musical "We Will Rock You" dotrze również do Polski i będziemy mogli wybrać się na spektakl po brzegi wypełniony muzyką legendarnej kapeli.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.