Roger Waters chce zagrać "The Wall" na granicy amerykańsko-meksykańskiej sprzeciwiając się Trumpowi

Aleksandra Degórska
11.01.2019 12:45
Roger Waters chce zagrać "The Wall" na granicy amerykańsko-meksykańskiej sprzeciwiając się Trumpowi Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Były muzyk Pink Floyd nie zgadza się na zbudowanie muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej i zamierza wykonać materiał z płyty "The Wall", by pokazać swój sprzeciw.

Jak wiadomo, Roger Waters mocno angażuje się w politykę. Tym razem zareagował na pomysł prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który chce zbudować mur na granicy z Meksykiem, by w ten sposób walczyć z przemytnikami. Były muzyk Pink Floyd chce się sprzeciwić tej akcji i proponuje zaskakujący protest.

Roger Waters chce zagrał "The Wall" na granicy amerykańsko-meksykańska

Basista razem z Nickiem Masonem promowali wystawę Pink Floyd w Londynie. Waters wspomniał przy okazji tego wydarzenia wspomniał o pomyśle, by wykonać "The Wall" na granicy USA z Meksykiem:

Zanim dojdzie do powstania muru, najpierw musi dojść do przebudzenia, sprzeciwu wobec tej prawicowej polityki.

Jeszcze przed wyborami na prezydenta USA, Waters wpadł na pomysł, by w taki sposób protestować wobec planu Trumpa. W rozmowie z AFP muzyk wyjaśnił, dlaczego chce zrealizować ten plan:

"The Wall" nawiązuje do tego, co robi teraz Trump, całej tej rozmowy o budowaniu murów, by wzmocnić wrogość między rasami i religiami. Album mówi o tym, jak szkodliwy wpływ ma budowanie murów w kontekście nie tylko osobistym, ale również na szerszą skalę.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Waters chce wykonać materiał "The Wall" podczas ważnego wydarzenia politycznego - w lipcu 1990 roku basista zagrał piosenki z płyty z okazji upadku muru berlińskiego.

Roger Waters vs politycy

Były basista Pink Floyd otwarcie krytykuje Donalda Trumpa, chociażby za sprawą oprawy graficznej koncertów. Podczas wykonania kawałka „Pigs (Three Different Ones)” z płyty „Animals” na telebimach wyświetlane są zdjęcia Trumpa w karykaturalny sposób.

Natomiast podczas koncertów w Polsce w sierpniu 2018 na ekranach wyświetlane były wizualizacje, krytykujące przeprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa, które przez opozycję uważane są za łamiące konstytucję. Polityczne hasła sprzeciwu wobec rządów Jarosława Kaczyńskiego wyświetlono również na koncercie Rogera Watersa w Meksyku.    

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.