03.10.2014 09:53

Roger Waters do swoich fanów: Ogarnijcie się!

Doniesienia o nowej płycie Pink Floyd „The Endless River” ucieszyły fanów muzyka na Facebooku. Waters szybko przypomniał im o kilku faktach...

Roger Waters do swoich fanów: Ogarnijcie się!
foto: alterna2, Flickr, CC BY 2.0

W ostatnim czasie Roger Waters otrzymywał sporo pytań dotyczących nowej płyty Pink Floyd „The Endless River”. Muzyk, nie bez przyczyny, się wkurzył. Na swoim fanpage’u na Facebooku napisał:

"

Drodzy Przyjaciele,

niektórzy ludzie pytają Laurie, moją żonę, o nowy album, który wydaję w listopadzie. Errhh? Nie wydaję nowego albumu, coś im się pomieszało. "

Wszystkim, którym też już się pomieszało, o co w tym wszystkim chodzi, już wyjaśniamy. Żeby nie było wstydu i kolejnych pytań z Polski na Facebooku.

Krótka historia rozstania z Pink Floyd

Roger Waters rozstał się z kolegami z Pink Floyd w 1985 roku. Od tego czasu ich drogi zeszły się trzykrotnie.

W 1987 roku wszyscy spotkali się w sądzie, gdzie muzyk starał się wywalczyć prawo do wyłączności w używaniu nazwy zespołu. Jego roszczenia zostały oddalone.

Drugie spotkanie odbyło się w dużo przyjaźniejszej atmosferze. W 2005 roku w Londynie Roger Waters zagrał z Richardem Wrightem, Nickiem Masonem i Davidem Gilmourem po raz pierwszy od 24 lat.

Po raz trzeci Pink Floyd spotkało się w tym samym mieście w 2011 roku podczas trasy Watersa „The Wall Live”. Muzyk zaprosił na scenę żyjących członków kapeli – Masona i Gilmoura (Wright zmarł w 2008 roku). I tyle.

Album „The Endless River”, który będzie miał swoją premierę 7 listopada 2014 roku, stworzyli Nick Mason, David Gilmour i… Richard Wright. Zobaczcie zapowiedź tej płyty:

Na krążku znajdzie się odkurzony materiał zarejestrowany podczas sesji nagraniowej z 1994 roku, przed płytą „The Division Bell”.

Rogera Watersa od 9 lat nie było w zespole. Tak to podsumowuje:

"

To żadna filozofia, ogarnijcie się. "

Urszula Drabińska
Tagi: Pink Floyd Roger Waters Rock News