Roger Waters na koncercie w Meksyku: „Postawcie się Kaczyńskiemu w Polsce”

Michał Tomaszkiewicz
01.12.2018 15:54
Roger Waters na koncercie w Meksyku: „Postawcie się Kaczyńskiemu w Polsce” Fot. Aleksandra Degórska, Antyradio.pl

Były muzyk Pink Floyd walczy z Jarosławem Kaczyńskim także poza granicami naszego kraju – polityczne hasła sprzeciwu wobec rządów prezesa Prawa i Sprawiedliwości wyświetlono na koncercie Rogera Watersa w Meksyku.

„Uwolnić media, uwolnić sądy, konstytucja, konstytucja, konstytucja!” - z takim przesłaniem spotkali się uczestnicy koncertu byłego muzyka Pink Floyd, który odbył się 5 sierpnia 2018 w Ergo Arenie w ramach trasy Us + Them. Hasła wzywające do obrony wolności i demokracji w Polsce pokazały się na telebimach i podzieliły publiczność- część widzów była oburzona wtrącaniem się muzyka w polskie sprawy, inny było zachwyceni wsparciem udzielanym przez gwiazdę w protestowaniu przeciw wprowadzanym przez PiS zmianom w prawie.

Okazało się, że uwaga Rogera Watersa spoczywa na Polsce nie tylko podczas koncertowania w naszym kraju – polityczny apel odnoszący się do aktualnych władz pojawił się podczas występu muzyka w Meksyku.

Tym razem był zdecydowanie bardziej osobisty – Waters w wyświetlanym komunikacie zaapelował o sprzeciwienie się działaniom Jarosława Kaczyńskiego w Polsce.

Roger Waters protestuje przeciw Kaczyńskiemu na koncercie w Meksyku

waters_kaczynski_02 Fot. foto: zrzut ekranu

Angażowanie się gwiazd muzyki w agitację polityczną wywołuje wśród fanów liczne kontrowersje – nie brak komentarzy, w których autorzy radzą swoim idolom zajmować się tylko muzyką i nie mieszać się w lokalne wydarzania, których po prostu mają nie w pełni rozumieć.

Z drugiej strony dla części społeczeństwa fakt wytykania rządzącym działań uznawanych za zagrożenie dla demokracji przez światowe gwiazdy jest potwierdzeniem, że sytuacja jest poważna i trzeba jak najszybciej zacząć działać. Szczególnie, gdy kwestia poruszana jest na arenie międzynarodowej – jak na przykład na koncercie w Meksyku.

Roger Waters nie jest jedyną gwiazdą, która dawała fanom do zrozumienia co sądzi o działaniach polityków w Polsce – przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości protestowała na swoim koncercie także grupa Massive Attack.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.