Roger Waters apeluje do tribute bandu Pink Floyd, żeby nie grał w Izraelu

Aleksandra Degórska
10.12.2018 11:41
Roger Waters apeluje do tribute bandu Pink Floyd, żeby nie grał w Izraelu Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Były muzyk Pink Floyd napisał notkę do muzyków tribute bandu, żeby odwołali koncerty w Izraelu. Czy Roger Waters odniósł sukces?

Izrael jest często krytykowany za nierozwiązany konflikt z Autonomią Palestyńską. Izraelczykom zarzuca się łamanie praw człowieka arabskich mieszkańców Palestyny. Roger Waters bardzo krytycznie odnosi się do artystów, którzy mimo wszystko decydują się na koncertowanie w tym kraju, jak również wezwał do bojkotu Eurowizji 2019 w Izraelu.

Roger Waters chce, żeby tribute band Pink Floyd nie grał w Izraelu

Co musiał poczuć muzyk, gdy dowiedział się, że brytyjski tribute band Pink Floyd będzie grać 3 koncerty w Izraelu. Roger Waters postanowił wyrazić swoją dezaprobatę tym faktem i napisał wpis na Facebooku bezpośrednio skierowany do muzyków. Obok zdjęcia tribute bandu zestawił fotografię pobitego dziecka;

Jestem przerażony widząc, że UK Pink Floyd Experience planuje zagrać w Tel Avivie, Haifie i Be'er Sheba 4, 5 i 6 stycznia 2019. Proszę, nie róbcie tego. Śpiewanie moich piosenek przed posegregowaną publicznością w Izraelu i wspieranie kulturowego whitewashingu wprowadzonego przez rasistowski rząd w tym kraju, byłoby skandaliczne i brakiem szacunku. 

Roger Water wymienił nazwiska wszystkich muzyków, by następnie zwrócić się do nich z prośbą, żeby zmienili swoje plany:

Czy nigdy nie słuchaliście utworów, które gracie dla zarobku? Ludzie, których będziecie zabawiać zabijają dzieci swoich sąsiadów, strzelają w nie z zimną krwią każdego dnia.

Przeczytajcie cały wpis Rogera Watersa:

Zespół zareagował na apel muzyka Pink Floyd usuwając informacje o koncertach w Izraelu na swojej stronie internetowej. Czy to oznacza, że rzeczywiście nie zagra w tym kraju? Co więcej konto tribute bandu na Facebooku jest nieaktywne.

Roger Waters krytykuje polskich polityków

Muzyk często komentuje polityczne wydarzenia na całym świecie i podczas koncertów w Polsce w sierpniu 2018 na ekranach wyświetlane były wizualizacje, krytykujące przeprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa, które przez opozycję uważane są za łamiące konstytucję. Polityczne hasła sprzeciwu wobec rządów Jarosława Kaczyńskiego wyświetlono również na koncercie Rogera Watersa w Meksyku. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.