Roger Waters niewybrednie o Izraelu: "To oni stoją za morderstwem George'a Floyda"

25.06.2020 11:36
Roger Waters niewybrednie o Izraelu: "To oni stoją za morderstwem George'a Floyda" Fot. Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/East News

Roger Waters niedawno porozmawiał z reprezentantami Middle East Media Research Institute, w którym poruszył kilka wysoce drażliwych tematów. Oskarżył pewnego miliardera o bycie "mistrzem kukiełek", a także obwinił Izrael za śmierć George'a Floyda.

Roger Waters jeszcze za czasów Pink Floyd miał określone poglądy, które przekazywał za pomocą swojej muzyki. Nigdy się nie ukrywał i szczerze mówił co ma na sercu. I chociaż zwykle szczerość jest cechą pozytywną, to czasami warto się jednak ugryźć w język - nie po to, by coś na tym ugrać, ale po to, by nie robić niepotrzebnie nieprzyjemności innej osobie. Lub, jak w przypadku Watersa, nie robić przykrości całemu krajowi.

Roger Waters w ogniu krytyki po nieco antysemickich komentarzach

Waters porozmawiał niedawno z Middle East Media Research Institute. Wyjawił m.in., że jego zdaniem żydowski miliarder Sheldon Adelson "ma Donalda Trumpa w kieszeni" i uważa Żydów za "prawdziwych i jedynych ludzi", nazywając go jednocześnie "całkowicie popapranym gościem". Chwilę później rozmowa przeszła również na niedawne wydarzenia w USA i protesty wywołane po śmierci George'a Floyda.

Przeczytaj także

Waters stwierdził, że to Izrael jest pośrednio odpowiedzialny za śmierć mężczyzny, ponieważ to Siły Obronne Izraela opracowały technikę trzymania kolana na szyi ofiary:

To jest izraelska technika, której Amerykanie nauczyli się od izraelskich ekspertów. USA specjalnie ściąga do siebie specjalistów, by ci nauczyli ich, jak mordować osoby czarnoskóre. Widzieli, jak skuteczna jest ta technika, gdy Izraelici używali jej do pacyfikowania niewinnych Pakistańczyków w okupowanych terytoriach.

I są z tego dumni. Izraelici są z tego dumni. Mówią: "Zobaczcie, jak jesteśmy w tym dobrzy, też możecie się tego nauczyć".

Waters zakończył swój wywód słowami: "Syjonizm jest paskudną plamą, którą musimy delikatnie usunąć". 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.