Roger Waters stworzy mural z boxu „The Wall”

Aleksandra Degórska
26.11.2015 15:30
Roger Waters stworzy mural z boxu „The Wall” Fot. rogerwaters.com

Muzyk zdradził szczegóły dotyczące ekskluzywnego wydania jego albumu, który stanie się częścią artystycznego projektu graficznego. Co zawierać będzie specjalna edycja boxu?

Soundtrack „The Wall” ukazał się 20 listopada 2015 roku i zawiera zapis trasy koncertowej o tym samym tytule. Teraz Roger Waters przedstawił specjalne wydanie boxu.

Zawierać on będzie 4 winyle w różnych kolorach, 3 płyty Blu-ray z nowym dokumentem dotyczącym organizowania trasy koncertowej, 2 CD z soundtrackiem i linki do cyfrowej wersji materiału. W boxie znajdzie się również 170-stronicowa książka ze zdjęciami.

Wydawnictwo ukaże się w nakładzie 3000 sztuk. Wszystkie egzemplarze zostaną ponumerowane i opatrzone autografem Watersa.

W Los Angeles zostanie zbudowana ściana z tych właśnie boxów, a brazylijscy graficiarze Osgemos stworzą na niej mural. Zostanie on sfotografowany i następnie rozebrany.

Zobaczcie, która część opakowania zostanie pokryta grafiką:

foto: rogerwaters.com Fot. foto: rogerwaters.com

Nabywca takiego ekskluzywnego wydania otrzyma więc fragment unikatowego dzieła artystów. Osgemos współpracowali już wcześniej z Watersem, chociażby podczas trasy „The Dark Side Of The Moon” w 2007 roku, czy w 2012 w Sao Paulo i Los Angeles.

Obejrzyjcie, jak wyglądają dzieła plastyków:

Box „The Wall” kosztuje 500 dolarów i można go zamówić w przedsprzedaży na stronie Rogera Watersa. Z powodu artystycznego przedsięwzięcia, zamawiający najpierw otrzymają w grudniu 2015 roku dwie sztuki folio, zaś reszta boxu zostanie dostarczona na początku 2016 roku.

„The Wall” Soundtrack:

Album 1

 1. In the Flesh?
 2. The Thin Ice
 3. Another Brick in the Wall, część. 1
 4. The Happiest Days of Our Lives
 5. Another Brick in the Wall, część. 2
 6. The Ballad of Jean Charles de Menezes
 7. Mother
 8. Goodbye Blue Sky
 9. Empty Spaces
 10. What Shall We Do Now?
 11. Young Lust
 12. One of My Turns
 13. Don’t Leave Me Now
 14. Another Brick in the Wall, część. 3″
 15. Last Few Bricks
 16. Goodbye Cruel World

Album 2

 1. Hey You
 2. Is There Anybody Out There?
 3. Nobody Home
 4. Vera
 5. Bring the Boys Back Home
 6. Comfortably Numb
 7. The Show Must Go On
 8. In the Flesh
 9. Run Like Hell
 10. Waiting for the Worms
 11. Stop
 12. The Trial
 13. Outside the Wall

Roger Waters już po raz trzeci wydał koncertowy album „The Wall”. Muzyk przyznał, że pomimo upływu lat, znaczenie ukrywające się za płytą nie uległo zmianie:

Kontekst się zmienił, ale historia jest wciąż taka sama. Jeśli ludzie zobaczą film, mam nadzieję, że spojrzą na siebie i stwierdzą: „Wiesz co? Jesteśmy społecznością, jest nas wielu”.

Chcielibyście sprawić sobie box „The Wall”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.