Roger Waters zaapelował do Madonny, aby odwołała jeden ze swoich występów

19.04.2019 15:00
Roger Waters zaapelował do Madonny, aby odwołała jeden ze swoich występów Fot. Rex Features/East News

Waters ponownie bojkotuje Eurowizję 2019. Tym razem apeluje on do gwiazdy wieczoru, Madonny, aby ta nie pojawiała się w Tel Awiwie.

Muzyk znany z działalności w legendarnej grupie Pink Floyd, Roger Waters nie unika kontrowersyjnych wypowiedzi. Artysta komentuje sprawy, z którymi nie zawsze jest jakkolwiek związany, za to zawsze ma stanowcze zdanie na każdy temat, które wyraża także na scenie. Na koncercie w Meksyku namawiał Polaków do postawienia się Kaczyńskiemu. Z kolei Donalda Trumpa muzyk ma w zwyczaju porównywać do Saddama Husseina.

Przeczytaj także

Roger Waters apeluje do Madonny o odwołanie występu

Watersowi nie podoba się również fakt, że Eurowizja 2019 ma odbyć się w Izraelu. Muzyk wraz z innymi artystami próbuje zbojkotować wydarzenie. Całkiem niedawno Waters zaapelował do tribute bandu Pink Floyd, aby odwołali swój koncert w Izraelu. Muzycy wyznali, że chociaż czują się zastraszani, koncert i tak się odbędzie. Tym razem podobną prośbę artysta wystosował w kierunku Madonny, która ma być gwiazdą Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Jak podaje "The Guardian", Waters twierdzi:

Niektórzy z moich kolegów występowali ostatnio w Izraelu i mówią, że robią to, aby budować mosty i przywrócić pokój na świecie. G*wno prawda. Występowanie w Izraelu to wspieranie okupacji, apartheidu, czystek etnicznych, więzienia dzieci, rzezi na demonstrantach i wszystkich tych złych rzeczy, które się tam dzieją. 

Eurowizja to rozrywka, ale to nie daje nam prawa do ignorowania praw człowieka, które są łamane przez Izrael w kwestii Palestyńczyków.

Zachęcam zatem wszystkich uczestników tej imprezy. Młodych wykonawców, ale też osoby takie jak Madonna z długim stażem na scenie, aby przeczytały Deklarację Praw Człowieka ONZ. Została ona przetłumaczona na 500 języków, więc każdy może z łatwością się z nią zapoznać. Jeśli dotrzymamy wszystkie 30 artykułów, ocalimy naszą piękną planetę przed zniszczeniem.

Zobacz też: >>Roger Waters na czarnej liście wrogów Ukrainy<<

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.