Roger Waters zagrał "Wish You Were Here" w ramach protestu [WIDEO]

04.09.2019 11:56
Roger Waters zagrał "Wish You Were Here" w ramach protestu [WIDEO] Fot. Rex Features/East News

Roger Waters wziął udział w wiecu wspierającym Juliana Assange'a w Londynie. Wykonał z tej okazji kultowy utwór Pink Floyd "Wish You Were Here".

Julian Assange, założyciel Wikileaks został oskarżony o wymuszenie seksualne, gwałt oraz spiskowanie w celu włamania się do sieci komputerowej Pentagonu. Aby uniknąć ekstradycji do Szwecji poprosił o azyl w londyńskiej ambasadzie Ekwadoru. W 2017 roku Assange otrzymał obywatelstwo ekwadorskie, jednak w kwietniu 2019 roku azyl uchylono, a mężczyzna został aresztowany przez brytyjską policję.

Aktualnie jest przetrzymywany w londyńskim więzieniu, gdzie pozostanie do chwili szczegółowego przesłuchania, które nastąpi w lutym 2020 roku. 

Roger Waters zagrał "Wish You Were Here" na wiecu poparcia Juliana Assange'a

W poniedziałek 2 września 2019 roku pod Biurem Krajowym w Londynie odbył się wiec wspierający Assange. W protestach wziął udział Roger Waters, który naciskał na zwolnienie z więzienia założyciela Wikileaks. 

Przeczytaj także

Muzyk Pink Floyd poza przemówieniem, które wygłosił pod transparentem "Nie dla ekstradycji Assange" postanowił wykonać także przebój swojego zespołu. W Londynie wybrzmiał utwór "Wish You Were Here" (od 33:04).

Piosenka została napisana w 1975 roku i trafiła na album o tym samym tytule. Mówi się, że tekst utworu odnosi się do Syda Barretta, zmarłego gitarzysty Pink Floyd. Inne źródła podają, że słowa dotyczyły stosunków między muzykami podczas nagrywania płyty. 

The Australian Pink Floyd Show zagra w Polsce w 2020 roku

Po ponad 30 latach grania muzyki Pink Floyd na całym świecie, w 2020 roku The Australian Pink Floyd Show powróci z trasą All That You Feel 2020 World Tour, podczas której zespół zaprezentuje wszystkie kompozycje z każdego etapu twórczości Pink Floyd, które tak wiele znaczą dla fanów Floydów na całym świecie.

Będzie to przekrojowa podróż przez twórczość Floydów od płyty "Ummagumma" po "The Division Bell", podczas której Aussie Floydzi z jeszcze większym oddaniem zaangażują się w dziedzictwo Barretta, Watersa, Gilmoura, Wrighta & Masona i oddadzą hołd legendarnym dokonaniom oryginalnego Pink Floyd. Najnowocześniejsze efekty świetlne, lasery, olbrzymie, nadmuchiwane postacie i niesamowite brzmienie na żywo, które charakteryzowało koncerty Pink Floyd, wszystko to gwarantuje, że występ The Australian Pink Floyd Show będzie niesamowitym przeżyciem.

The Australian Pink Floyd zagrają 25 lutego 2020 roku w Krakowie na Tauron Arenie. Bilety trafią do sprzedaży 28 sierpnia 2019 na stronach shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl.

Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • Płyta I kat. (siedzące) -  195 złotych
  • Sektory II kat. - 185 złotych

Zobacz też: Reaktywacja Pink Floyd? David Gilmour odpowiada 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.