Rogucki, Uniatowski, Przybysz zagrają hity Lou Reeda, Bowiego, Dylana i Lennona

22.11.2019 14:22
Rogucki, Uniatowski, Przybysz zagrają hity Lou Reeda, Bowiego, Dylana i Lennona Fot. Krzysztof Radzki/East News

Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski, Paulina Przybysz, Krystyna Prońko i Łukasz Lach ruszą w trasę, na której wykonają hity gwiazd rocka.

Już 15 lutego 2020 w Warszawie odbędzie się pierwszy koncert z cyklu "Poeci Rocka". Będzie to trasa popularnych polskich artystów, którzy zmierzą się z repertuarem prawdziwych ikon rocka. Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach zaśpiewają hity Lou Reeda, Davida Bowiego, Neila Younga, Boba Dylana, Johna Lennona, Johnny'ego Casha czy Patti Smith.

"Poeci Rocka": Polskie gwiazdy zagrają Bowiego, Dylana, Reeda i Lennona

Kolejne koncerty odbędą się w lutym, marcu i kwietniu w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Lublinie, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy. Kierownik muzyczny trasy, Leszek Biolik zapowiada wydarzenia słowami:

To nie lada wydarzenie, bo w projekcie Ikony muzyki – „Poeci rocka” zobaczymy artystów, których wrażliwość, doświadczenie oraz umiejętność interpretacji dają pewność muzycznej uczty (...) Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z utworami, które dla milionów ludzi są soundtrackiem życia, przypomnieniem emocji, które towarzyszyły nam, kiedy słuchaliśmy tych nagrań z trzeszczących winyli albo na "uciekających" falach Radia Luksemburg.

Przeczytaj także

Wśród hitów, które będziemy mieli okazję usłyszeć w nowych interpretacjach ulubionych wykonawców znajdą się między innymi "Woman” Johna Lennona, "Knockin' On Heaven's Door" Boba Dylana czy "The Man Who Sold The World" Davida Bowiego. 

Trasa "Poeci Rocka". Miejsca i daty

  • 15.02 - Warszawa, Torwar
  • 22.02 - Szczecin, Filharmonia
  • 28.02 - Katowice, NOSPR
  • 1.03 - Poznań, Gala Ziemi
  • 8.03 - Gdynia, Arena
  • 14.03 - Lublin, CSK
  • 15.03 - Kraków, ICE
  • 22.03 - Łódź, Wytwórnia
  • 19.04 - Bydgoszcz, Hala Łuczniczka

Zobacz też: Nocny Kochanek ogłosił serię "gitarowych spotkań" z fanami 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.