Rogucki solo, czyli dramat o hydrauliku

Justyna Kierzkowska
15.10.2015 11:13
Rogucki solo, czyli dramat o hydrauliku Fot. ons.pl

Piotr Rogucki, wokalista zespołu Coma, szykuje się do premiery trzeciej solowej płyty. Co o albumie powiedział wokalista?

Po trzech latach od wydania krążka „95-2003” artysta powraca z nowymi utworami. Longplay „J.P. Śliwa” trafi na sklepowe półki 16 października 2015 roku. W jednym z wywiadów Piotr Rogucki wyjaśnił, że tytuł nawiązuje do stworzonego przez niego tekstu dramatu, który został dołączony do płyty.

To historia teatrologa Jana Pawła Śliwy, który pracuje jako hydraulik na emigracji. W ten sposób autor chciał podkreślić, że Pokolenie JP2 czuje się zagubione w dzisiejszym świecie i słabo radzi sobie z otaczającą rzeczywistością. 

We wrześniu 2015 roku artysta opublikował teledysk do singla „Dobrze”, który promuje najnowsze wydawnictwo. Klip wyreżyserowali Zosia Zija i Jacek Piórko. Piotr Rogucki wyjaśnił, że tym razem starał się potraktować muzykę, jako dzieło sztuki, a nie jak zwyczajnie połączone ze sobą dźwięki.

„J.P. Śliwa” to próba podejścia do albumu muzycznego, z zakresu muzyki rozrywkowej, jako do dzieła artystycznego porównywalnego z instalacjami, rzeźbami lub collage’ami współczesnych twórców. Miejsce, gdzie piosenka przestaje być jednorodnym i niewymagającym umilaczem czasu, a staje się wezwaniem do współudziału w akcie twórczym.

Wiadomo też, jak będzie wyglądała okładka płyty. Za jej projekt odpowiadał Wojtek Domagalski, który zajmuje się projektowaniem plakatów, publikacji i wydawnictw. 

Śliwa - album Fot. foto: materiały prasowe

Na albumie znajdzie się 10 utworów.

Tracklista:

  1. Vision of Sound
  2. Dobrze
  3. Mama 01
  4. Emotions
  5. Całuj się!
  6. Wanna
  7. Ludzkie wrony
  8. Mama 02
  9. Muszę mieć
  10. Płyń 

Do redakcji dotarły już płyty „J.P. Śliwa”. Już wkrótce będziecie mogli w konkursie na Antyradio.pl wygrać własny egzemplarz albumu. O szczegółach poinformujemy na naszej stronie.

Czekacie na nową płytę Piotra Roguckiego?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.