30.04.2019 15:33

Roksana Węgiel nie zaśpiewa na Eurowizji w Izraelu. Jaki jest powód?

Niestety w Tel Awiwie nie usłyszymy zwycięskiej piosenki Roksany Węgiel.

Roksana Węgiel
foto: AP/Associated Press/East News

Rok 2018 należał do Roksany Węgiel, która wygrała The Voice Kids Polska oraz zajęła 1. miejsce na Eurowizji Junior. Jest to wielkie osiągnięcie, bowiem dotychczas żaden polski reprezentant Eurowizji nie zwyciężył w konkursie. Co za tym idzie 15-latka pojawi się na nadchodzącej edycji Eurowizji w Izraelu. Okazuje się jednak, że dziewczyna nie wystąpi na imprezie.

Roksana Węgiel nie wystąpi na Eurowizji w Izraelu

Eurowizja rozpocznie się 14 maja 2019 w Tel Awiwie i polskim reprezentantem jest folkowy zespół Tulia, który zaśpiewa utwór "Pali się". Na imprezie pojawią się nie tylko artyści związani z Eurowizją, ale również zwyciężczyni dziecięcej edycji konkursu. Wszyscy spodziewali się, że Roksana Węgiel zaśpiewa swój zwycięski utwór "Anyone I Want to Be", jednak tak się nie stanie.

Roksana Węgiel w coverze Czesława Niemena
Roksana Węgiel w coverze Czesława Niemena
Przeczytaj także Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena

Młoda wokalistka w rozmowie z Eska.pl wyznała, że plany uległy zmianom i nie zaśpiewa na imprezie. Organizator zmienił swoje plany i dziewczyna udzieli jedynie specjalnego wywiadu na Eurowizji.

Wokalistka ma obecnie mocno napięty grafik, bowiem promuje swój najnowszy materiał. W kwietniu 2019 ukazał się singiel "Lay Low". Za produkcję utworu odpowiada australijski producent Steve Manovski, który ma na swoim koncie hity dla takich gwiazd jakSigala, Ella Eyre, Hardwell i wielu innych.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce

W przeciwieństwie do dorosłej odsłony konkursu, zwycięski kraj dziecięcej Eurowizji nie staje się automatycznie organizatorem kolejnej edycji. Jednak pod koniec 2018 dowiedzieliśmy się, że Polska będzie oficjalnym organizatorem Eurowizji Junior 2019. Impreza odbędzie się w Gliwicach 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice.

Tagi: Rock News Eurowizja