09.10.2019 14:08

Roksana Węgiel wykonała przebój grupy Queen [WIDEO]

Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, Roksana Węgiel coveruje Queen na swojej trasie koncertowej po Polsce.

Queen
foto: VALERIE MACON/AFP/East News

Dla młodej Roksany Węgiel 2018 rok był wyjątkowo szczęśliwy. Piosenkarka wzięła udział w programie The Voice Kids i wygrała pierwszą edycję polskiego talent show. Chwilę później pojawiła się na 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, którą także zwyciężyła, co jeszcze szerzej otworzyło jej drzwi do kariery. 

Roksana Węgiel wykonała "The Show Must Go On" Queen 

7 czerwca 2019 roku ukazał się debiutancki materiał wokalistki zatytułowany po prostu "Roksana Węgiel". Płyta uzyskała status złotej i znalazła się na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Młoda wokalistka promuje swój album koncertami, a na początku października wystartowała z trasą "The X Tour Roxie".

Foto: kadr z wideo "Live Aid- Queen- Full Set HQ"
Foto: kadr z wideo "Live Aid- Queen- Full Set HQ"
Przeczytaj także Homer Simpson jako Freddie Mercury! "Simpsonowie" odtworzą koncert z Live Aid

Podczas koncertów artystka zdecydowała się urozmaicić setlistę. Poza autorskimi utworami, Węgiel śpiewa również covery. W sieci pojawił się nagranie z koncertu Roksany w Poznaniu w B17, gdzie wokalistka wykonała przebój grupy Queen "Show Must Go On".

"Show Must Go On" to utwór wydany w 1991 roku pochodzący z płyty "Innuendo". Tekst piosenki Queen nawiązuje do śmiertelnej choroby Freddiego Mercury'ego, a autorem kompozycji niemal w całości jest gitarzysta Brian May.

Zobacz też: W Japonii powstał spektakl zainspirowany albumem Queen "A Night At The Opera" 

Tagi: Rock News Queen