Roman Kostrzewski twierdzi, że Piotr Luczyk blokuje nagrania Kata na YouTubie. Muzyk skomentował sytuację

09.10.2019 13:04
Roman Kostrzewski twierdzi, że Piotr Luczyk blokuje nagrania Kata na YouTubie. Muzyk skomentował sytuację Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Na oficjalnym profilu grupy Kat & Roman Kostrzewski pojawił się wpis, w którym lider zespołu oskarża Piotra Luczyka o blokowanie utworów Kata na YouTubie.

Rozpad Kata na zespół gitarzysty Piotra Luczyka oraz tego, którym dowodzi Roman Kostrzewski miał miejsce w 2004 roku. Wówczas w wyniku konfliktu i braku możliwości porozumienia między muzykami, zaczęli oni działać w swoich projektach oddzielnie. Od tego wydarzenia minęło już 15 lat, a mimo to napięcie między artystami trwa. 

Na oficjalnym profilu grupy Kat & Roman Kostrzewski pojawił się wpis autorstwa lidera formacji, który zarzucił byłemu koledze z zespołu działanie na niekorzyść jego i fanów formacji. Kostrzewski został poinformowany przez fanów, że od kilku dni z portalu YouTube zaczęły znikać amatorskie nagrania występów Kata. Muzyk założył, że to Piotr Luczyk stoi za zgłaszaniem i blokowaniem wspomnianych treści. Kostrzewski poinformował również, że kontaktował się w sprawie z ZAiKS-em, gdzie otrzymał informację, iż ewentualne działania Luczyka są nielegalne. 

Z YouTube'a znikają nagrania grupy Kat & Roman Kostrzewski

Ponadto Roman Kostrzewski przyznał, że sam kiedyś usuwał z YouTube'a filmy, w których znajdowała się jego muzyka. Jak twierdzi artysta, czynił to wyłącznie z uwagi na jawne przekroczenie dozwolonej granicy korzystania z jego pracy. Wokalista w oświadczeniu nie szczędził byłemu koledze ostrej krytyki:

Jestem osobiście przekonany, że dobre recenzje krytyki i publiczności dla płyty Popiór , udany i chętnie oglądany nasz klip, wreszcie entuzjastycznie przyjęte występy w ramach "Legend Metalu”, to ciut za dużo dla naszego oponenta nękanego własnymi niepowodzeniami. Czy to nie tak właśnie działa urażone narcystyczne psyche, że nie pozwala znieść konkurentów przysłaniających światłem jego “blask”? Czy to co wyrabia na YouTube pomoże mu w osiągnięciu sukcesu? Nie sądzę, ale póki co można złagodzić cierpienia, “karząc” tych, którzy go najbardziej w oczekiwaniach zawiedli czyli publiczność. Piotr Luczyk nazywa Was nawiedzonymi czy też opętanymi. I niechybnie gdy usuwa Wasze klipy ma odrobinę satysfakcji, że mógł zepsuć Wam zabawę, której on tak bardzo nie lubi.

Przeczytaj także

W związku z zarzutami poprosiliśmy o komentarz w sprawie, również drugą stronę konfliktu. Piotr Luczyk poinformował nas, że swoje stanowisko podobnie jak Kostrzewski opublikuje na oficjalnym Facebooku Kata.

Gitarzysta podkreślił, że szanuje fanów Kata i nie ma żadnych pretensji do osób, które opublikowały na YouTubie nagrania z utworami zespołu. Luczyk wyjaśnił, że zgłosił widea dlatego, iż w opisie nie zawierały informacji, że są to covery grupy KAT. Muzyk podkreśla, że jest współautorem 98% utworów w historii zespołu, co było motywacją do jego działań.

Tak dla informacji ogólnej i dla Pana Romana Kostrzewskiego który chyba zapomniał kto komponował utwory KATa, informuję że:
KAT do 1997 roku nagrał i zarejestrował w ZAiKS 62 premierowe utwory. Wszystkich rejestracji dokonał własnoręcznie Roman Kostrzewski. Na formularzu rejestracyjnym Zaiksu musiał się podpisać i podpisał się każdy kompozytor i współkompozytor utworu oraz autor tekstu. Więc nie rozumiem skąd u Romka taka nagła amnezja?
Tak się jakoś utarło w świadomości fanów Romana Kostrzewskiego, że wszystko co KAT osiągnął zawdzięczamy Romkowi i że to Romek jest kompozytorem całego repertuaru KATa. Nie mam ochoty umniejszać jego historycznej roli. Muszę jednak przypomnieć, bo nie wszyscy wiedzą lub pamiętają , ale to ja komponowałem te utwory sam lub z kolegami. Tego nie da się wymazać, ponieważ informacje o moim autorstwie są zapisane w Zaiksie (jak już wspomniałem).

Zobacz też: Kat & Roman Kostrzewski opublikował klip do utworu "Baba Zakonna" 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.