Romuald Lipko z Budki Suflera przeszedł poważną operację. Opublikował oświadczenie o stanie zdrowia

19.09.2019 15:37
Romuald Lipko z Budki Suflera przeszedł poważną operację. Opublikował oświadczenie o stanie zdrowia Fot. JACEK BORON/REPORTER

Muzyk znany z działalności w Budce Suflera, Romuald Lipko przeszedł operację wątroby. Muzyk nadal przebywa w szpitalu.

W połowie lipca 2019 roku u jednego z muzyków Budki Suflera zdiagnozowano raka wątroby. Okazało się, że 69-latek będzie musiał przejść przeszczep. Lipko jest już po operacji i opublikował oświadczenie na temat swojego stanu zdrowia. Choroba muzyka niefortunnie zbiegła się z zaplanowaną przez Budkę Suflera trasą koncertową. Muzyk w oficjalnym oświadczeniu potwierdził, że operacja się udała, jednak artysta nadal przebywa w szpitalu. 

Romuald Lipko po operacji. W jakim jest stanie?

Trasa Budki Suflera ma rozpocząć się wraz z końcem września. Romuald Lipko mimo ciężkich chwil i poważnych problemów ze zdrowiem, zadeklarował, że ma nadzieję, iż pojawi się z kolegami z kapeli na scenie. Przyznał, że póki co bierze udział w życiu zespołu wyłącznie ze szpitalnego łóżka, jednak dzięki wsparciu fanów jest silny i wierzy, że wygra z chorobą.

Nadal planuję i marzę: o powrocie na scenę, o nowych piosenkach, o wspaniałych wykonaniach doskonale Wam znanych przebojów. Perspektywa trasy koncertowej każdego dnia dodaje mi sił w walce o zdrowie.

Przeczytaj także

Muzyk skierował również słowa wsparcia do wszystkich osób, które podobnie jak on zmagają się z ciężkimi chorobami. Podkreślił, jak ważne jest wsparcie, które powinni zapewnić im bliscy.

W tych trudnych chwilach nie skupiam się jednak wyłącznie na sobie. Jestem moimi myślami z tysiącami osób dotkniętych chorobą. Z doświadczenia wiem, jak ważne w procesie leczenia są marzenia, wiara w odzyskanie zdrowia oraz wsparcie rodziny i przyjaciół.

Trasa koncertowa Budki Suflera w 2019 roku

Jesienna trasa koncertowa zespołu Budka Suflera "45 lat! Powrót do Korzeni" wystartuje już pod koniec września 2019 roku i potrwa do października. Muzycy wystąpią między innymi na warszawskim Torwarze, w krakowskiej TAURON Arenie, katowickim Spodku czy w Ergo Arenie w Gdańsku.

Zobacz też: „Takie tango” Budki Suflera w metalowej wersji 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.