04.09.2019 15:12

Romuald Lipko znów trafił do szpitala. Co z trasą koncertową Budki Suflera?

Tuż przed rozpoczęciem trasy koncertowej Budki Suflera, Romuald Lipko trafił do szpitala. Muzyk choruje na raka wątroby. 

Romuald Lipko
foto: Artur Zawadzki/REPORTER

Romuald Lipko to multiinstrumentalista znany między innymi z założenia jednego z najpopularniejszych polskich rockowych zespołów w latach 70 - Budki Suflera. U muzyka w połowie lipca 2019 roku zdiagnozowano raka wątroby. Chociaż Lipko przeszedł operację i zapewniał fanów, że czuje się lepiej, stan artysty najwyraźniej się pogorszył.

Romuald Lipko z Budki Suflera znowu trafił do szpitala

Jak donosi "Super Express" muzyk znowu trafił do szpitala w Warszawie. Według dziennika, jeden z jego przyjaciół zdradził:

"

Romek odebrał telefon ze szpitala. Lekarz natychmiast kazał mu przyjechać. "

Lider Budki Suflera ma raka
Lider Budki Suflera ma raka
Przeczytaj także Lider Budki Suflera walczy z nowotworem: "Jest realna szansa zwycięstwa w tej trudnej walce"

Z informacji wiemy zatem, że muzyk nie zgłosił się do szpitala sam ze względu na dolegliwości. Lekarz mógł wezwać do siebie artystę z wielu powodów. Optymizmem napawa również fakt, że muzyk deklarował niedawno w rozmowie z "Super Expressem", że czuje się dobrze i jest gotowy na trasę.

"

Czuję się świetnie. Wszystko jest w porządku. Jestem uśmiechnięty, nic mnie nie boli, choroba, która zrobiła we mnie dużo popłochu i zmobilizowała mnie do szybkiego działania, póki co jest zażegnana, zaleczona. Mogę powiedzieć, że jestem gotowy do służby. "

Zobacz też: "Takie tango” Budki Suflera w metalowej wersji 

Tagi: Rock News