Ronnie Wood po raz drugi miał raka. Jaki jest stan jego zdrowia?

26.04.2021 22:18
The Rolling Stones

Gitarzysta The Rolling Stones wyznał, że kolejny raz miał raka. Jak poradził sobie z chorobą?

Muzyk The Rolling Stones przyznał w wywiadzie, że po raz drugi pokonał raka. W 2017 roku wykryto u niego raka płuc, zaś ostatnio zdiagnozowano nowotwór drobnokomórkowy. Ronnie Wood zdołał pokonać obie choroby.

Polecamy

Ronnie Wood po raz drugi miał raka. Jaki jest stan jego zdrowia?

Ronnie Wood wyznał w wywiadzie dla "The Sun", że wykryto u niego rzadki rodzaj nowotworu - rak drobnokomórkowy, który zazwyczaj atakuje płuca. Gitarzysta był nałogowym palaczem przez 50 lat. W wywiadzie opowiedział:

Miałem raka na dwa różne sposoby. Raka płuc zdiagnozowano u mnie w 2017 roku, a ostatnio miałem nowotwór drobnokomórkowy, z którym walczyłem podczas ostatniego lockdownu.

Muzyk opowiedział, że w tym trudnym czasie pomogła mu bardzo sztuka i malowanie obrazów razem z członkami rodziny. W wywiadzie wyznał, że pokonał drugiego raka:

Przechodzę teraz przez wiele problemów, ale przez cały okres rekonwalescencji muszę odpoczywać.

Raka płuc zdiagnozowano u niego przypadkowo w 2017, podczas rutynowych badań. Gitarzysta wówczas zdecydował się na chemioterapię oraz usunięcie części płuca. Rok później potwierdził, że się wyleczył. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.