08.04.2019 11:02

Rosjanie chcą odwołania koncertów Rammsteina: Płacimy Niemcom za demoralizację naszego społeczeństwa

Przeczytajcie petycję, która powstała w celu odwołania rosyjskich koncertów grupy Rammstein.

Rammstein
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Rammstein wie, jak narobić wokół siebie sporo szumu. Chociażby najnowszy teledysk do singla "Deutschland" jeszcze przed premierą wywołał niemały skandal i Rammstein usłyszał zarzut profanacji Holocaustu. Fani wiedzą, czego spodziewać się po kapeli - w klipach niejednokrotnie widzieliśmy nagie ciała, BDSM, krew czy wilkołaki. Również na scenie dzieje się naprawdę sporo, np. Till Lindemann udaje seks analny z klawiszowcem. Ta właśnie scena spowodowała, że w 1998 roku Rammstein trafił do więzienia po koncercie. Chociaż bilety na nadchodzącą stadionową trasę koncertową Rammsteina rozeszły się w bardzo szybkim tempie, to jednak grupa ma wielu wrogów, którzy robią wszystko, by zespół nie grał koncertów w ich kraju.

Powstała petycja, żeby odwołań koncerty Rammsteina w Rosji

W Rosji Rammstein cieszy się sporą popularnością - 29 lipca 2019 grupa zagra w Moskwie, zaś 2 sierpnia pojawi się w Petersburgu na wyprzedanym koncercie. Jak podaje rosyjski serwis rockcult.ru, powstała petycja, by odwołać koncerty Rammsteina w Rosji. Jest ona skierowana do merów miast, w których odbędą się koncerty, jak również do Ministerstwa Kultury oraz do premiera Rosji.

Rammstein Deutschland
Rammstein Deutschland
Przeczytaj także Rammstein z singlem "Deutschland". O czym opowiada tekst utworu? [POLSKIE TŁUMACZENIE]

W petycji na change.org podano informację, że Rammstein źle wpływa na psychikę ludzi i demoralizuje dzieci. Tak przedstawia się fragment przetłumaczony przez Antyradio.pl:

"

Muzycy śpiewają i demonstrują na scenie oraz w klipach przemoc seksualną, samobójstwo, kanibalizm, homoseksualizm, BDSM, pedofilię, prostytucję, propagandę napadu z bronią, obrazę Rosjan i Europejczyków, powrót idei faszyzmu. W piosenkach grupa używa wulgarne słowa. "

Autor petycji podkreślił, że przy zakupie biletu nie ma ograniczeń wiekowych, zatem na koncert może wybrać się również osoba niepełnoletnia:

"

Nasi przodkowie walczyli z Niemcami o naszą wolność i jak my to wykorzystujemy? Płacimy Niemcom za demoralizację naszego społeczeństwa. "

Na dzień 8 kwietnia 2019 petycję podpisało 157 osób, zaś celem jest zebranie 200.

Rammstein
Rammstein
Przeczytaj także Rammstein z rekordem wyświetleń teledysków na YouTubie

Rammstein na koncercie w Polsce

Czy do podobnych protestów może dojść w Polsce? Jak na razie fani grupy szykują się na koncert Rammsteina 24 lipca 2019 w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Ostatnia wizyta zespołu odbyła się w 2016 na Capitol of Rock we Wrocławiu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein