11.12.2015 15:29

Rotting Christ odprawi „rytuały”

Greccy blackmetalowcy szykują się do wydania nowego materiału studyjnego pod tytułem „Rituals”. Czego możemy się po nim spodziewać?

Rotting Christ odprawi „rytuały”
foto: Grywnn, CC BY 3.0

Rotting Christ przerwie milczenie po trzech latach od premiery „Κατά τον δαίμονα εαυτού”. Bracia Sakis i Themis Tolisowie zdradzili szczegóły nowej płyty. Album zatytułowany „Rituals” ukaże się 12 lutego 2016 roku. Będzie to czwarty studyjny krążek grupy wydany nakładem wytwórni Season of Mist.

Sakis Tolis miał problem z wybraniem jednego, reprezentacyjnego utworu dla tak głębokiego materiału jak „Rituals”. Ostatecznie padło na „Elthe Kyrie”, którego tytuł można tłumaczyć jako „Przyjdź, Panie”. Silny wpływ na kawałek miała starożytna grecka tragedia Eurypidesa.

"

Ta czysto dionizyjska sztuka opowiada o nadejściu nowego boga. Jej rytualna atmosfera zainspirowała nas zarówno w sferze tekstowej, jak i muzycznej. Zabieramy Was w niej w mistyczną podróż do dionizyjskiego okultyzmu starożytnej Grecji. "

„Elthe Kyrie” posłuchacie poniżej:

W utworze gościnnie pojawiła się wokalistka Danai Katsameni, która na co dzień występuje na deskach greckiego Teatru Narodowego. Na płycie znajdzie się również monolog w wykonaniu Nicka Holmesa z Paradise Lost oraz Vorph z Samaela, recytujący „Kwiaty zła” Baudelaire'a w utworze „Les Litanies De Satan”. Pozostali goście, których usłyszymy, to Kathir z zespołu Rudra oraz Magus z Necromantii.

Jakie inne utwory znajdą się na nowej płycie?

Tracklista:

 1. In Nomine Dei Nostri
 2. Ze Nigmar
 3. Elthe Kyrie
 4. Les Litanies De Satan (Les Fleurs Du Mal)
 5. Apage Satana
 6. Tou Thanatou
 7. For A Voice Like Thunder
 8. Konx Om Pax
 9. Devadevam
 10. The Four Horsemen
 11. Lok'tar Ogar (bonus track)

Wiemy już też, jak będzie wyglądała okładka wydawnictwa:

rotting_christ_rituals

„Rituals” powstaje w renomowanym studiu Fascination Street Studios, gdzie nagrywał wcześniej Devin Townsend, a także Amorphis czy Moonspell.

Czekacie na nowy album Rotting Christ?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News