Roy Orbison i Buddy Holly wyruszą we wspólną trasę... jako hologramy

Aleksandra Degórska
27.03.2019 13:16
Roy Orbison i Buddy Holly wyruszą we wspólną trasę... jako hologramy Fot. Courtesy Everett Collection/East News; Public domain / mediadrumworld.c/EAST NEWS

Hologramy legend rock'n'rolla wyruszą we wspólną trasę, chociaż za życia muzycy nigdy nie zagrali razem na scenie.

Czy hologram zmarłego artysty to dobre rozwiązanie? Zdania są podzielone, bo niektórzy uważają ten pomysł za dziwny - w końcu to dziwne uczucie, gdy na scenie widzi się nieżyjących już muzyków. Inni natomiast są zachwyceni współczesną technologią, która pozwala pobawić się na koncercie zmarłego artysty. Mimo tego, że przeciwników hologramów jest dosyć sporo, co rusz dowiadujemy się o kolejnych muzykach przywracanych do życia za sprawą technologii.

Roy Orbison i Buddy Holly wyruszą we wspólną trasę jako hologramy

W 2018 roku również fani Roya Orbisona, który zmarł w 1988 roku, mogli zobaczyć hologram artysty na koncertach w Wielkiej Brytanii. Ci, którzy nie załapali się na te występy, mogą ponownie wybrać się na to wydarzenie. Tym razem hologram Roya Orbisona zagra z... hologramem Buddy'ego Holly'ego w ramach Rock 'n' Roll Dream Tour. Muzyk The Crickets zmarł w 1959 roku w wypadku lotniczym.

Przeczytaj także

Panowie przyjaźnili się, ale nigdy nie pojawili się razem na scenie. Stanie się to jednak dzięki technologii BASE. Za reżyserię widowiska odpowiadać będzie reżyser Eric Schaeffer. Na koncercie pojawią się żywe instrumenty oraz chórki, które będą wokalnie wspierać Orbisona i Holly'ego z taśmy. Show potrwa w granicach 75-90 minut.

Hologramy zawitają nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również odwiedzą Stany Zjednoczone. Roy Orbison Jr. tak skomentował nadchodzące tournee:

Muzyka mojego ojca jest ważna dla wielu fanów na całym świecie. Możliwość ponownego zaprezentowania jego repertuaru i usłyszenia jego głosu wybrzmiewającego w sali koncertowej jest niesamowitym doświadczeniem. Tata improwizował z Buddym w Lubbock w stanie Teksas i zmienił losy muzyki wprowadzając go do Norman Petty Studios. Buddy później się odwdzięczył nagrywając dwie jego piosenki na pierwszym krążku grupy The Crickets. To jest cudowne, że ci dwaj przyjaciele będą mogli teraz grać razem trasę.

Hologramy słynnych nieżyjących muzyków

W 2012 roku podczas festiwalu Coachella fani zobaczyli hologram Tupaca - to właśnie wtedy podłapano pomysł, by w ten sposób "wskrzeszać" zmarłych muzyków. Do podobnej sytuacji doszło podczas Wacken Open Air 2016, gdy zaprezentowano trójwymiarowy hologram Ronniego Jamesa Dio. Wkrótce po tym ogłoszono również  trasę koncertową hologramu Franka Zappy.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.