01.04.2016 11:54

Royal Blood nagrał „Where Are you Now?” do serialu „Vinyl”

Kapela długo kazała czekać fanom na premierowe nagranie. Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy numer zespołu.

Royal Blood nagrał „Where Are you Now?” do serialu „Vinyl”
foto: Photoshot / Reporter / East News

Na potrzeby serialu zatytułowanego „Vinyl” wielu artystów nagrało covery, jak chociażby Iggy Pop, który zarejestrował utwór „I Dig Your Mind” z repertuaru Nervous Breakdowns. Niektórzy również stworzyli swoje autorskie kawałki czego przykładem jest Royal Blood.

Kapela właśnie zakończyła trasę koncertową, więc w czasie pracy nad drugą studyjną płytą stworzyła również numer zainspirowany czołówką serialu. Kawałek „Where Are you Now?” pojawi się w 8. odcinku.

Mike Kerr tak opowiedział o emocjach, które chciał przekazać w tej kompozycji:

"

Słysząc Richiego Finestrę opowiadającego o tym, jak po raz pierwszy słyszysz utwór, który powoduje, że włosy na karku stoją dęba, albo powodują, że chcesz tańczyć lub skopać komuś dupę... Chciałem po prostu stworzyć utwór, który daje mi to uczucie.  "

Posłuchajcie, jak prezentuje się „Where Are you Now?”:

Serialu „Vinyl” skupia się na końcówce lat 70. ukazując nowojorską scenę ery disco i punka. Widzowie poznają losy wytwórni American Century Records należącej do Richiego Finestry, który poszukuje talentów w amerykańskim mieście.

Za produkcję odpowiedzialny jest wokalista The Rolling Stones, zaś Martin Scorsese jest jednym z reżyserów. W serialu występują m.in. Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Juno Temple, Ray Romano, jak również James Jagger.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy Royal Blood niespodziewanie wykonał nowy numer, bowiem jeszcze podczas Reading Festival w sierpniu 2015 roku duet zagrał kawałek „Hook, Line and Sinker”, który ma ukazać się na nadchodzącym krążku.

Kiedy ukaże się nowe wydawnictwo zespołu tego na razie nie wiadomo. Royal Blood stworzył tymczasowe studia w autobusie, którym podróżował w czasie trasy koncertowej. W tych warunkach powstawały nowe numery.

Teraz kapela w końcu weszła do studia i jak widać duet nieźle się bawi przy nagrywaniu nowego materiału:

Jak dotychczas kapela ma na swoim koncie jeden album zatytułowany „Royal Blood”, który ukazał się w 2014 roku. Rok później duet otrzymał statuetkę Brit Award jako najlepszy zespół roku.

Podoba się Wam nowy numer Royal Blood do serialu „Vinyl”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Royal Blood