01.10.2015 17:19

Royal Blood stworzył studio w autobusie

Duet w trakcie trasy koncertowej postanowił nie tracić czasu i zabrać się do pracy nad następcą albumu „Royal Blood”. Sprawdźcie kiedy pojawi się nowa płyta!

Royal Blood stworzył studio w autobusie
foto: William Nichols, CC-BY-2.0

Muzycy wpadli na pomysł stworzenia tymczasowego studia w autobusie, którym podróżowali w czasie swojej trasy koncertowej. W tych warunkach powstawały nowe utwory zespołu. 

Mike Kerr tak opowiada o tej sytuacji:

"

Zbudowałem studio z tyłu autobusu. Ciężko się pracuje, gdy na ostrym zakręcie wszystko się przewraca. To była nasza twórcza „nora” - mieliśmy włączone filmy Clinta Eastwooda na wyciszonym dźwięku. "

Zespół ma w planach nagranie albumu podobnego do jego debiutu i nie zamierza przyjąć dodatkowych muzyków. Duet chce również pracować mając do dyspozycji taki sam budżet oraz instrumenty wykorzystane przy nagrywaniu pierwszej płyty:

"

Nie chcemy wydać więcej pieniędzy niż przy pierwszym albumie. Uważam, że to może zrujnować kreatywność. Nadal używam gitar basowych, które kosztują 200 £, ponieważ lubię ich brzmienie. "

Również miejsce nagrywania nowego materiału ma duże znaczenie:

"

Szukamy wielu miejsc, ale najbardziej kreatywni jesteśmy tam gdzie zapisaliśmy swoje pierwsze nagranie, w małym studio w Brighton. "

Pomimo tego Kerr nie boi się ciekawych lokalizacji studia:

"

Chciałbym nagrywać na łodzi. Moglibyśmy udawać piratów. Zdobyć własny statek, może odpłynąć w stronę zachodu słońca i nigdy nie wrócić. Zostawić cały ten nonsens wokół Royal Blood za nami...  "

Na rezultaty musimy poczekać do 2016 roku, bowiem panowie nie śpieszą się z produkcją, chcąc uzyskać jak najlepszy rezultat:

"

Obaj się zgadzamy, by wydać naszą kolejną płytę w momencie, gdy będzie świetnie brzmiała. "

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty, Mike Kerr czeka po prostu na wenę:

"

Uważam, że nie ma sposobu na kreatywność i tworzenie utworów; chodzi o kontekst. To tak jakbyś zapytał, kiedy myślisz, że się rozpłaczesz? Wiesz, że to kiedyś zrobisz, ale ciężko przewidzieć kiedy to się stanie i z jakiego powodu. "

Podczas Reading Festival w sierpniu 2015 roku duet zagrał nowy kawałek  „Hook, Line and Sinker”, który ukaże się na nadchodzącym krążku.

Debiutancki album zespołu, zatytułowany „Royal Blood” ukazał się w 2014 roku. Już rok później duet otrzymał statuetkę Brit Award jako najlepszy zespół roku, więc teraz poprzeczka została wysoko postawiona. Czas pokaże, czy muzykom uda się powtórzyć sukces pierwszego krążka.

Obecnie zespół koncertuje w Stanach Zjednoczonych. 15 kwietnia 2015 roku na występie w San Francisco z duetem zagrał Lars Urlich. Natomiast 6 września 2015 roku Royal Blood gościnnie wystąpił wraz z Foo Fighters oraz Iggy Popem w Milton Keynes. 

Wyczekujecie nowej płyty Royal Blood?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Royal Blood