24.04.2017 21:09

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu o Lynyrd Skynyrd

Film pokaże historię kapeli skupiając się na tragicznym wydarzeniu w historii zespołu, czyli katastrofy lotniczej w 1977.

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu o Lynyrd Skynyrd
foto: materiały prasowe

„Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash” to biografia ukazująca wczesne lata działalności kapeli i jej drogi do sławy. Producenci zgromadzili już obsadę i dokładnie 24 kwietnia 2017 rozpoczęto nagrywanie filmu.

Pojawiły się plotki, że Neill Byrnes i Anthony Rocco Bovo zagrają Stevena Tylera i Joe Perry'ego z Aerosmith. Tym samym zamknięto obsadę składającą się z Tylora Clifta, który wcieli się we frontmana Skynyrd - Ronniego van Zanta, Samuel Kay Forrest zagra gitarzystę Steve'a Gainesa, zaś Rich Dally III wcieli się w gitarzystę Allena Collinsa.

Ian Shultis zagra perkusistę Artimusa Pyle'a, który stworzył opowieść, na podstawie której został oparty film. Pyle nazwał projekt „last summer” obiecując historię przepełnioną muzyką i opowieść o szybkim sukcesie i nagłym upadku zespołu.

Zgodnie z tytułem filmu spora część historii będzie skupiać się na katastrofie lotniczej z 1977. Wówczas zginęło trzech członków zespołu, menadżer trasy oraz dwóch pilotów. Byrnes i Rocco grający role Tylera i Perry’ego są ważnym elementem w tej części filmu. Aerosmith myślał o leasingu samolotu na tydzień przed katastrofą, jednak zdecydowali, że nie był on bezpieczny i postanowili wykorzystać inne zakwaterowanie.

Dla Pyle’go, który podzielił się swoją wersją historii Skynyrd z dyrektorem i współautorem Jaredem Cohnem ten wypadek był straszną tragedią, bowiem zginęli twórczy ludzie:

"

Mogliśmy grać z każdym zespołem – każdym, czy to byłby Rolling Stones, ktokolwiek, a my dalibyśmy radę albo nawet więcej. Myślę o tym wypadku każdego dnia oraz o tym co moglibyśmy osiągnąć mając 10 lat więcej. Chcę, żeby ten film pokazał członków mojego zespołu dokładnie takimi jacy byli - prawdziwymi, wesołymi ludźmi, którzy kochali muzykę, kochali sukces, który pozwolił nam podróżować po świecie, grać dla królów i królowych tej planety. "

Chcielibyście obejrzeć ten film?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Lynyrd Skynyrd