04.05.2017 12:46

Rozpoznaj utwory Metalliki po jednym dźwięku riffu

Myślisz, że dobrze znasz twórczość Jamesa Hetfielda i spółki? Przekonajmy się!

Rozpoznaj utwory Metalliki po jednym dźwięku riffu
foto: kadr z wideo

Raczej każdy z nas zna teleturniej „Jaka to melodia?”. Program od wielu lat gromadzi przed telewizorami melomanów, którzy mogą zmierzyć się w rozpoznawaniu znanych utworów muzycznych. A gdyby tak stworzyć jego wersję poświęconą cięższej muzyce? Z pewnością nie zabrakłoby w niej Metalliki.

W tym wydaniu nie mamy co prawda Roberta Janowskiego w roli prowadzącego, ale YouTuber, który wpadł na ten iście szatański pomysł, jest jego imiennikiem. Robert Baker postanowił bowiem odegrać kilka klasycznych riffów z kompozycji Larsa Ulricha i spółki... a następnie wyciszyć je po jednym dźwięku.

W ten sposób powstało wyzwanie, które może wcale nie być takie łatwe, jak na pierwszy rzut oka by się wydawało. Baker zostawił nieco czasu po każdym z pięciu dźwięków, abyśmy mogli się zastanowić i spróbować odegrać w głowie ciąg dalszy. Dopiero potem zdradza odpowiedź.

Uprzedzamy, że YouTuber wziął na warsztat klasyczne riffy z wczesnej twórczości zespołu - niedzielni słuchacze „Czarnego Albumu” będą więc mieli dodatkowo utrudnione zadanie. Czy uda Wam się odgadnąć, skąd zaczerpnięto odegrany dźwięk? Przekonajcie się!

Nagranie znajdziecie poniżej:

Po zabawie polecamy też sprawdzić, jak brzmi „Orion” w 9 stylach kultowych zespołów oraz mashup Metalliki z Chrisem Brownem, Rihanną i Megadeth. Mamy też „Master of Puppets” zmiksowany z... „Macareną” oraz cały album wykonany przez Polaka w 2 minuty.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Jak dobrze poradziliście sobie z wyzwaniem?

Jakub Gańko
Tagi: Metallica Duperele