08.05.2018 12:48

Run the Jewels opowiedział o swojej miłości do Black Sabbath, Metalliki i innych metalowych zespołów

Killer Mike i El-P zostali pierwszymi gośćmi nowego programu portalu Revolver pt. „Secret Metalheads”, w którym opowiedzieli o swojej miłości do zespołów grających ciężką muzykę.

Run The Jewels
foto: kadr z wideo

„Secret Metalheads” to nowy program Revolvera, w którym mniej i bardziej znani artyści opowiadają o swojej miłości do rocka i metalu. Haczyk tkwi w tym, że rozmowy są przeprowadzane z reprezentantami gatunków muzycznych, które nie są związane z ciężkim graniem.

Pierwszymi gośćmi programu byli Killer Mike i El-P, czyli członkowie grupy Run The Jewels, popularnego duetu hiphopowego, o którym ostatnimi czasy jest dość głośno, ponieważ w ich klipie do kawałka „Oh Mama” wystąpili Rick i Morty z szalenie popularnej animacji o tym samym tytule, a także dlatego, że ich utwór „Legend Has It” został użyty w pierwszym zwiastunie do bijącego rekordy popularności filmu MCU „Black Panther”, w reżyserii Ryana Cooglera:

Raperzy fanami metalu

Swoją opowieść rozpoczyna El-P, który twierdzi, że ciężka muzyka to według niego wszystko, co niesie ze sobą mocny emocjonalny przekaz. Jako inspiracje podczas dorastania wymienia Melvins, The Clash, ale również raperów takich jak Ice Cube, czy Chuck D z Public Enemy. Artysta poznał Aerosmith poznał kawałek z Run DMC „Walk This Way”, ale na początku uznawał ich za „dziwnie wyglądających ziomków w klipie Run DMC”. Następnie do rozmowy dołącza Killer Mike, który wymienia producenta Ricka Rubina, który według niego pokazał dzieciakom słuchającym rapu, że „musimy lubić rock n' rolla”.

Mike następnie przypomina sobie wakacje z początków lat 80., kiedy zaczął chodzić na koncerty Metalliki i wspomnianego Run DMC, a także opowiada, że agresywna muzyka zawsze dawała możliwość wyżycia się młodym ludziom, dzięki czemu potem nie musieli szukać adrenaliny w innych, bardziej niebezpiecznych miejscach. Panowie wspominają również czasy, w których poznali Trenta Reznora z Nine Inch Nails oraz Zacka de la Rochę z Rage Against the Machine, który z resztą wystąpił gościnnie w ich utworze „Close Your Eyes (And Count To F**k)”.

Killer Mike dodaje również, że bardzo inspirowali go Deftones oraz Linkin Park, a także raper Ice-T, który na początku lat 90. założył zespół Body Count, który mieszał ciężkie metalowe podkłady muzyczne z agresywnym rapowaniem. Dyskografię Run The Jewels zamyka album „Run the Jewels III”, który ukazał się w grudniu 2016 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele