Rush musi zwolnić

Urszula Drabińska
23.02.2015 12:44
Rush musi zwolnić Fot. LFI / Photoshot / Reporter / East News

Frontman Geddy Lee poinformował, że trio w najbliższym czasie trochę odpuści. Czy zbliżająca się trasa będzie ostatnią?

W maju 2015 roku z okazji 40-lecia istnienia zespołu Kanadyjczycy ruszą w trasę koncertową po Ameryce Północnej. Muzycy zapowiedzieli, że prawdopodobnie będzie to ostatnia trasa o takim natężeniu. Czy będą to również ich ostatnie koncerty w ogóle? Wokalista i basista Geddy Lee nie potrafi tego stwierdzić.

Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie, z wielu powodów. W zespole są trzy osoby, które w tym momencie mają różne opinie – każdy jest teraz w innym punkcie.

Perkusista Neil Peart wyznał niedawno, że jest rozdarty: z jednej strony uwielbia koncertować, z drugiej – nie chce zostawiać w domu swoich bliskich, a w szczególności 5-letniej córki Olivii. Gitarzysta Alex Lifeson potwierdził, że wszyscy trzej zaczęli ostatnio cenić sobie bardziej czas spędzany z rodziną.

Nie odpuszczą jednak koncertów z okazji urodzin. Podczas nich usłyszeć będzie można piosenki z całej ich kariery. Muzycy początkowo wytypowali utwory trwające w sumie aż 5 godzin. Przed pierwszym koncertem setlistę będą musieli mocno ograniczyć.

Urodzinowa reedycja „2112”

Trasa nie jest jedynym punktem obchodów 40 lat na scenie. W marcu ukaże się wyjątkowa reedycja albumu „2112” z 1976 roku. Każda płyta winylowa opatrzona zostanie hologramem, widocznym dopiero podczas jej odtwarzania.

Rush ostatni występ da 1 sierpnia 2015 roku w Los Angeles. A co potem? Frontman podkreśla:

Pytacie, czy nadal stanowimy zespół? Oczywiście, że tak. Czy rozmawiamy o napisaniu czegoś nowego? Tak. Czy w przyszłości będziemy jeszcze grać? Nie widzę powodu, by tego nie robić.

Myślicie, że zatęsknią jeszcze za nagrywaniem i usłyszymy następczynię studyjnej płyty „Clockwork Angels” z 2012 roku?

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.