11.05.2016 18:08

„Rust in Peace” Megadeth zagrany w 1 minutę

Czy można wykonać materiał z legendarnej płyty w tak krótkim czasie? Owszem i to śpiewająco!

„Rust in Peace” Megadeth zagrany w 1 minutę
foto: kadr z wideo

Ten krążek zna każdy szanujący siebie fan thrash metalu. Dzięki płycie z 1990 roku Megadeth trafił do szerszej publiczności, która zachwyciła się materiałem. W wielu rankingach płyt wszech czasów pojawia się właśnie „Rust in Peace”. Krążek doczekał się również nominacji do nagrody Grammy, ale niestety Megadeth nie otrzymał prestiżowej statuetki.

Single „Hangar 18” oraz „Holy Wars...The Punishment Due”, które pochodzą z tej płyty, po dziś można usłyszeć na koncertach zespołu. Siłą rzeczy cała masa muzyków bierze na warsztat właśnie ten materiał dając drugie życie słynnym kawałkom.

Do tego grona należy YouTuber Paschalis Theotokis, który podszedł bardzo niekonwencjonalnie do płyty „Rust in Peace”. Otóż muzyk wykonał wszystkie numery z tego krążka w minutę.

Brzmi nierealnie? Przekonajcie się sami, jak to można zrobić.

YouTuber ma już w zwyczaju, że swoim wyglądem upodabnia się do wykonawców, których repertuar akurat wykonuje. Dlatego przyodział białą koszulę oraz założył perukę, choć nie wiedzieć czemu ma on blond pukle, które nie umywają się do gęstej rudej czupryny Mustaine'a.

Paschalis Theotokis słynie z tego, że wykonuje w krótkim czasie sporo numerów swoich ulubionych kapel. W ten sposób zagrał 75 utworów Lamb of God w 7 minut czy 80 utworów Machine Head w 8 minut. Na podobny pomysł, by w kilka minut wykonać większość utworów zespołu, wpadł perkusista Kye Smith, który zagrał kawałki The Beatles, Foo Fighters czy Nirvany. Ciekawych pomysłów na covery nie brakuje!

Jak oceniacie „Rust in Peace” Megadeth zagrany w 1 minutę?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Megadeth