16.10.2020 15:09

Ruszyła zbiórka na pomoc dla rodziny i organizację pogrzebu Sławka "Kury" Withulza

W dniu 11 września 2020 roku zmarł Sławek "Kura" Withulz - były gitarzysta Bloodthirst, który grał w zespole w latach 2000-2002 i 2004-2009. Koledzy z zespołu postanowili zbiórkę na pochowanie muzyka w Polsce.

Ruszyła zbiórka na pomoc dla rodziny i organizację pogrzebu Sławka "Kury" Withulza
foto: shutterstock.com

Dnia 11 września 2020 roku odszedł Sławek "Kura" Withulz. Był gitarzystą zespołu Bloodthirst. Informacja o śmierci "Kury" pojawiła się w relacji na Instagramie LeftHandSounds. Doniesienia potwierdził portal Chaos Vault.

Ruszyła zbiórka na pogrzeb Sławka "Kury" Withulza

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka pieniędzy na rzecz pomocy dla jego rodziny oraz organizacji jego pogrzebu w Polsce. Jak czytamy w opisie, członkowie Bloodthirst chcą po prostu godnie pożegnać swojego brata w czasach pandemii.

Znicz - zdjęcie poglądowe
Znicz - zdjęcie poglądowe
Przeczytaj także Nie żyje Sławek "Kura" Withulz. Był gitarzystą Bloodthirst

W opisie znajdziemy też dokładne określenie celów zbiórki:

  • pokrycia kosztów transportu z Niemiec
  • pokrycia kosztów ceremonii pogrzebowej
  • zabezpieczenia przyszłości, lub chociaż nowego startu dla jego żony i półtorarocznego Franka

Muzycy wspomnieli również swojego kolegę z zespołu, Sławka "Kurę" Withulza:

"

Kura zjadł zęby na Metalu, tak się śmialiśmy, choć tak naprawdę stracił je w wypadku rowerowym. Heavy Metal i dwa koła, no i rodzina, to były jego największe miłości. Trudno pojąć dlaczego nie utrzymały go przy życiu.

Życie nigdy Thrashkury nie oszczędzało, ale wydawało się, że od kilku lat - gdy przeprowadził się do Berlina - wszystko było teoretycznie na dobrej drodze. Pracował składając rowery, kochał Metal, w jego życiu pojawiła się Monika, a potem Franek. "

Do końca zbiórki pozostało 30 dni. Celem jest 30 tysięcy złotych, a swoją cegiełkę możecie dorzucić na stronie zrzutka.pl.

Tagi: Rock News