23.04.2019 17:33

Rząd radzi metalowcom zmianę haseł "metallica", "nirvana" i "slipknot"

Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Wielkiej Brytanii opublikowało najczęściej używane hasła przez Brytyjczyków. Organizacja radzi zmianę zabezpieczeń także tym, którzy używają nazw ulubionych zespołów.

Metallica Kurt Cobain
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl/pixabay.com/EAST NEWS

Wymyślenie idealnego hasła logowania do komputera, konta bankowego czy tego używanego w mediach społecznościowych to wbrew pozorom trudne zadanie. Kombinacja liter i cyfr musi być nam na tyle bliska, żebyśmy bez problemu ją zapamiętali. Dlatego wielu z nas decyduje się na zabezpieczenie swoich informacji imionami zwierzaków, byłych dziewczyn, ale też ulubionych zespołów. Niestety w niektórych przypadkach ułatwia to zadanie hakerów, którzy bez problemu włamują się nam na konta.

Jak stworzyć trudne hasło i łatwo je zapamiętać?
Jak stworzyć trudne hasło i łatwo je zapamiętać?
Przeczytaj także Jak stworzyć trudne hasło i łatwo je zapamiętać?

metallica, nirvana i slipknot to złe pomysły na hasła

Jak podaje Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Wielkiej Brytanii najczęściej używanym hasłem jest "123456". Dane wskazują, że 23,2 miliona osób na całym świecie, które używało tego zabezpieczenia, padło ofiarami hakerów. Organizacja rządowa apeluje do Brytyjczyków o przemyślenie swoich haseł jeszcze raz, szczególnie jeśli któreś z nich wylądowało na opublikowanej liście. Okazuje się, że w zestawieniu znalazły się także nazwy popularnych zespołów rockowych.

Najczęściej do tworzenia haseł, fani ciężkich brzmień używają nazwy grupy Blink 182. Popularna jest także Metallica, Nirvana i Slipknot. Na liście znalazły się też filmy np. "Matrix" oraz pseudonimy superbohaterów - Superman i Batman

Chociaż zestawienie zostało stworzone na podstawie danych z Wielkiej Brytanii, to jest to także przestroga dla innych krajów, żeby przykładać większą wagę do tworzenia zabezpieczeń w sieci. 

Zobacz też: >>Jakich haseł nie używać w internecie?<<

Tagi: Duperele