Rzeczy Elvisa Presleya pójdą pod młotek

Robert Skowronski
24.07.2015 09:32
Rzeczy Elvisa Presleya pójdą pod młotek Fot. East News

Pokaźna liczba przedmiotów, których właścicielem był Elvis Presley może wejść w Wasze posiadanie. Kurtka Króla, jego kostium, gitara a nawet pistolet zostaną wystawione na aukcji.

O te rzeczy będzie można zawalczyć poprzez licytację 8 sierpnia 2015 roku na platformie aukcji na żywo eBaya lub stawiając się w Graceland Archives Studio. Tam podczas Elvis Week 2015 rozpocznie się trzecia, a zarazem największa, „wyprzedaż” przedmiotów należących do Elvisa Presleya, która potrwa do 16 sierpnia 2015.

Najdroższym przedmiotem wystawionym na sprzedaż będzie błyszczący, pełen cekinów i innych błyskotek kostium „Starburst”, który Elvis miał na sobie podczas koncertu w Las Vegas Hilton w 1973 roku. Szacuje się, że cena wywoławcza stroju zostanie ustalona na poziomie między 100 a 150 tys. dolarów.

Prawdopodobnie mniej kosztowna będzie gitara podpisana przez członków grupy Million Dollar Quartet, w której skład wchodził Presley, Johnny Cash, Carl Perkins i Jerry Lee Lewis. Cena początkowa licytacji? Kwota pomiędzy 20 a 30 tys. dolarów. Na tyle samo ma być wyceniony dokument z 1956 roku mówiący o przeniesieniu 15 utworów Króla do należącej do niego wytwórni.

Do zdobycia będzie także kurtka Presleya, którą miał na sobie w scenie tańca z Ann-Margret w filmie „Miłość w Las Vegas” z 1964 roku (cena 30-50 ty.s dolarów) oraz jego pistolet Walther model PPK/S 9mm Kurz, na którym wygrawerowano „Elvis” (koszt 100-125 tys. dolarów).

Kilka miesięcy temu sprzedano za bagatela 300 tys. dolarów pierwszą płytę muzyka wydaną w lipcu 1953 roku z takimi numerami, jak „My Happiness” i „That's When Your Heartaches Begin”. Jak się okazało nabywcą był Jack White, następnie artysta z okazji Records Store Day 2015 wypuścił wznowienie tych nagrań na 10-calowym winylu.

Mielibyście ochotę poparadować w ciuszkach Elvisa?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.