16.07.2016 11:20

Sabaton zaprezentował 2. singiel z albumu „The Last Stand”

Grupa wciąż podsyca ciekawość fanów oczekujących na najnowszy krążek kapeli. Zespół zdecydował się opublikować kolejny singiel z nadchodzącej płyty.

Sabaton zaprezentował 2. singiel z albumu „The Last Stand”
foto: kadr z wideo

Premiera 8. już studyjnego albumu grupy, „The Last Stand”, następcy płyty „Heroes” z 2014 roku, ma trafić na sklepowe półki 19 sierpnia 2016 roku. Sabaton podzielił się w połowie czerwca 2016 roku pierwszym singlem „The Lost Battalion”, który opowiada o „zagubionym batalionie”, czyli dziewiątej kompanii z amerykańskiej 77 Dywizji.

Z kolei w drugim utworze z nowego krążka usłyszeć można m.in. Organy Hammonda oraz dudy.Posłuchajcie, jak grupa prezentuje się w kawałku „Blood of Bannockburn”.

Na swojej stronie internetowej muzycy wytłumaczyli, że utwór opowiada o bitwie pod Bannockburn, która miała miejsce w 1314 roku. Było to jedno z wielu starć zbrojnych w szkockiej wojnie o niepodległość, zakończone wygraną Szkotów. Chociaż król Edward II uszedł z pola bitwy i powrócił statkiem do Anglii, to jednak całe starcie ostatecznie pokazało, że mimo zaledwie 6,5 tysiąca żołnierzy po stronie Szkocji, dobrze zorganizowana piechota jest w stanie zwyciężyć w konfrontacji z ciężką jazdą w liczbie 25 tysięcy. 

Zespół ujawnił też, że na płycie „The Last Stand” znajdzie się łącznie 13 nowych utworów. Za produkcję nowego wydawnictwa odpowiedzialny jest Peter Tägtgren, którego ogromną rolę w jednym z ostatnich wywiadów podkreślali Christoffer Rörland i Thorbjörn Englund. Grafika na okładce została utrzymana w stylu poprzednich siedmiu albumów.

Polscy wielbiciele twórczości Sabatonu będą mieli okazję dwukrotnie w 2016 roku posłuchać zespołu na żywo. Formacja zagra 28 sierpnia 2016 podczas Czad Festival oraz 29 sierpnia 2016 we Wrocławiu w ramach Rock For Freedom.

Jak się Wam podoba utwór „Blood of Bannockburn”?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Sabaton