07.06.2019 13:19

Sąd w Białymstoku wydał nowe postanowienie w sprawie Batushki

Bartłomiej Krysiuk opublikował nowe postanowienie Sądu w Białymstoku w sprawie Batushki. Wniosek Krzysztofa Drabikowskiego został oficjalnie oddalony.

Batushka
foto: Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.p

Przez trwający konflikt między wokalistą i gitarzystą Batushki, na blackmetalowej scenie muzycznej działają aktualnie aż dwie kapele o tej samej nazwie. Krzysztof Drabikowski nagrał płytę "Panihida" i zaprezentował 8 nowych kawałków, jako materiał zespołu. Nowe wydawnictwo zapowiedział także Bartłomiej Krysiuk, który prezentuje kolejne single z albumu "Hospodi" i przygotowuje się do koncertów

Sąd w Białymstoku wydał nowe postanowienie na temat Batushki

Żaden z muzyków nie chce rezygnować z rozpoznawalnej nazwy w Polsce i na świecie. Sprawa trafiła zatem do Sądu w Białymstoku, który wydał postanowienie, że na czas trwania procesu między stronami konfliktu, zakazuje Bartłomiejowi Krysiukowi wydania płyty i grania koncertów pod nazwą Batushka. Wokalista jednak nie zaprzestał swojej działalności i wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaznaczył, że odwoła się od tej decyzji, ponieważ sąd nie miał okazji zapoznać się z jego zeznaniami i materiałem dowodowym. Jak widać fakty zaprezentowane przez wokalistę były istotne w sprawie, ponieważ sąd zmienił treść postanowienia.

Batushka
Batushka
Przeczytaj także Do kogo należy Batushka? Były perkusista zespołu opublikował obszerne oświadczenie

Na Facebooku Batushki pojawił się wpis, w którym Krysiuk podzielił się z fanami nową decyzję Sądu w Białymstoku. Okazało się, że wniosek Drabikowskiego został oddalony, a wokalista Batushki może posługiwać się nazwą zespołu do czasu zakończenia procesu. 

Zobacz też: Fani stworzyli petycję wspierającą "prawdziwego i jedynego twórcę" zespołu Batushka

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Batushka