18.08.2016 16:33

Sammy Hagar przeprosił Van Halen

Wokalista zdecydował się jako pierwszy wyciągnąć rękę do swojej byłej kapeli. Muzyk nie chce powrócić do zespołu, ale chciałby w końcu pogodzić się z dawnymi kumplami.

Sammy Hagar przeprosił Van Halen
foto: kadr z wideo

Historia Van Halen to wzloty i upadki, odejścia i powroty. Sammy Hagar zastąpił David Lee Rotha w 1985 roku, ale po 11 latach opuścił szeregi formacji. Gdy powrócił do kapeli już w XXI wieku stosunki między muzykami tylko się pogorszyły przez ekscesy Hagara, których miał dosyć Eddie Van Halen.

Od tego momentu panowie nie utrzymują za bardzo kontaktu, choć coś zaczęło się zmieniać w momencie, gdy wokalista złożył Eddiemu urodzinowe życzenia 26 stycznia 2016 roku. Choć przyznał, że nie zamierza pierwszy wyciągnąć ręki w stronę gitarzysty, to jednak właśnie to zrobił.

W zapowiedzi kolejnej odsłony programu „Oprah: Where Are They Now?” Sammy Hagar wyznał, że chce po prostu być w dobrych stosunkach z muzykami:

"

Cała ta sprawa związana z Van Halen - naprawdę pozostawiłem to za sobą i jestem dumny z tego, co razem zrobiliśmy. Zdecydowałem zatem, aby przebaczyć i zapomnieć. Nie chcę nic od nikogo. Nie chodzi o to, że pragnę wrócić do kapeli i znowu to wszystko robić - to jest praca! Chcę po prostu, żebyśmy byli przyjaciółmi. Chcę przeprosić za to co powiedziałem złego. "

Zobaczcie fragment wywiadu z muzykiem:

Jeszcze we wcześniejszych wywiadach Hagar przyznał, że chciałby nawiązać kontakt z muzykami z Van Halen, choć nie zamierzał być pierwszym, który wyciągnie rękę:

"

To byłoby źle zrozumiane. Wiem w jaki sposób ci kolesie myślą: „Och, on chce czegoś! Chce wrócić do kapeli, pewnie się złamał”. Nie chcę tego prowokować, nie potrzebuję tego w moim życiu. "

Co zatem spowodowało, że Hagar mimo wszystko zdecydował się na taki ruch - tego nie wiadomo.

Czy Eddie Van Halen postanowi wybaczyć wokaliście i czy może wyniknie z tego jakaś muzyczna współpraca - czas pokaże. Miejmy nadzieję, że panowie dojdą do porozumienia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Sammy Hagar Van Halen