27.01.2016 14:58

Sammy Hagar wyciągnął rękę do Van Halen?

Gitarzysta amerykańskiego zespołu, Eddie Van Halen, skończył 26 stycznia 2016 roku 61 lat. Życzenia złożył mu niespodziewanie dawny kolega z grupy, Sammy Hagar.

Sammy Hagar wyciągnął rękę do Van Halen?
foto: Simon Davison, CC BY 2.0 + Carl Lender, CC BY 2.0

Dawny wokalista Van Halen według doniesień zespołu nie rozmawiał z gitarzystą od czasu niesławnej wspólnej trasy koncertowej, która miała miejsce w 2004 roku. Sammy Hagar powrócił wówczas na chwilę na stanowisko wokalisty zespołu, zastępując tym samym Gary'ego Cherone'a.

Eddie Van Halen wypowiedział się później o tym okresie w bardzo nieprzychylny sposób na łamach swojej autobiografii „Red: My Uncensored Life in Rock”, zarzucając jednocześnie Hagarowi, że nie dbał o siebie i prowadził przerażający tryb życia.

"

To, co wydarzyło się na tej powrotnej trasie w 2004 roku, było jednym z najbardziej żałosnych, zdradliwych gówien, z jakimi miałem do czynienia przez całe życie. "

Następnie do składu wrócił oryginalny wokalista grupy, David Lee Roth. Hagar nie omieszkał skomentować tego faktu, nie stroniąc od ostrych słów. Stwierdził, że pomiędzy muzykami w tym składzie nie ma chemii, a to właśnie na tym opierał zawsze swój sukces Van Halen. Dodał, że członkowie zespołu występują wyłącznie z przyczyn koniunkturalnych, natomiast poza sceną nie darzą się sympatią.

"

Oni się wcale nie lubią, przecież to oczywiste. Są jak zapasowy zespół z jednym gościem na przedzie. Założę się, że po koncercie w ogóle się do siebie nie odzywają. "

Hagar wyznał wówczas mimo wszystko, że nie zamierza ciągnąć tego konfliktu w nieskończoność. Wyraził szczerą nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie w stanie porozmawiać z Eddiem Van Halenem - nie wykona jednak pierwszego ruchu.

"

To by było naprawdę przykre, gdybyśmy ciągnęli to aż po grób. Ale kto wie, to nie ode mnie zależy. To oni mnie wyrzucili i robili w ch*ja. To oni powinni pierwsi przyjść i mnie przeprosić. "

Pomimo tych deklaracji, wokalista złożył pierwszy życzenia gitarzyście za pośrednictwem swojego Twittera:

Czy będzie to pierwszy krok ku pojednaniu Hagara z resztą zespołu? Zobaczymy. Eddie Van Halen szybko podziękował mu za pamięć i również życzył wszystkiego najlepszego.

Sammy Hagar dołączył do Van Halen w 1985 roku i na przestrzeni 11 lat wydał z grupą cztery albumy, które osiągnęły szczyt amerykańskiej listy sprzedaży. Wokalista rozstał się z zespołem w 1996 roku - według niego został wyrzucony, według reszty muzyków odszedł na własne życzenie.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Van Halen