12.03.2016 19:29

Samolot Iron Maiden miał wypadek na lotnisku w Chile

Firmowy samolot Żelaznej Dziewicy, Ed Force One, został poważnie uszkodzony. Nikomu z zespołu nic się nie stało.

Samolot Iron Maiden miał wypadek na lotnisku w Chile
foto: kadr z wideo

Najsłynniejszy Boeing w świecie metalu, którym muzycy Iron Maiden przemieszczali się w trakcie trasy promującej album „The Book of Souls”, miał kolizję na lotnisku w Chile. Do zdarzenia doszło rankiem 12 marca 2016 roku. Maszyna była właśnie przygotowywana do tankowania w porcie lotniczym Santiago de Chile przed wylotem do Argentyny, gdzie Iron Maiden ma zagrać kolejny koncert.

W trakcie transportu wypadł bolec, który łączył samolot z mechanizmem holowniczym, przez co utracono kontrolę nad pojazdem i doszło do kolizji. Podwozie oraz dwa silniki samolotu uległy poważnym uszkodzeniom. Dwóch operatorów lotniska zostało rannych - trafili natychmiast do szpitala.

Zdjęcia obrazujące szkody zostały opublikowane na oficjalnym profilu Iron Maiden na Facebooku:

Zespół wyraził nadzieję, że poszkodowana ekipa szybko wróci do zdrowia i zapewnił, że będzie informował o rozwoju sytuacji. Obecnie szacuje się zakres zniszczeń, jednak pierwsze raporty nie są zbyt optymistyczne dla Ed Force One. Maszyna prawdopodobnie będzie potrzebowała dwóch nowych silników.

Całe szczęście nikt z zespołu nie był obecny na lotnisku w Chile, do kolizji doszło również przed załadowaniem 20 ton sprzętu, którego grupa używa na koncertach. W związku z tym fani Iron Maiden w Argentynie mogą spodziewać się, że koncerty w ich kraju odbędą się zgodnie z planem. Wypadek Ed Force One nie wpłynie również na pozostałe daty trasy koncertowej.

Z pewnością nie jest to wymarzony prezent na 60. urodziny Steve'a Harrisa... Żelazna Dziewica będzie musiała prawdopodobnie znaleźć nową maszynę godną szyldu z charakterystyczną maskotką. Aby jednak zakończyć swój komunikat w pozytywnym tonie, grupa pochwaliła się sukcesem, jaki odniosła swoimi koncertami w ojczyźnie Toma Arayi.

"

Nasza wizyta w Chile była ogromnym sukcesem. Na Stadionie Narodowym przyszło nas zobaczyć na żywo 58 tysięcy fanów i było niesamowicie. Kochamy Was! "

Pechowy Boeing 747-400 Jumbo Jet został zaprezentowany światu w sierpniu 2015 roku. Za sterami nowego Ed Force One zasiadał sam Bruce Dickinson, jednak na większość europejskich koncertów - w tym ten, który odbędzie się 3 lipca 2016 roku we Wrocławiu - zespół ma podróżować przy użyciu klasycznych busów i ciężarówek.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Iron Maiden