Saruman gra christmas metal

Magda Słomka
10.12.2014 13:07
Saruman gra christmas metal Fot. kadr z wideo (+Miszcz Pejnta)

Christopher Lee zapisany w księdze rekordów Guinnessa jako aktor z największą liczbą zagranych ról, kolejny raz wziął się za ciężką muzykę. Posłuchajcie świątecznego utworu w jego metalowej interpretacji!

Lee, który ma na koncie role w prawie 300 filmach (między innymi w trylogii „Władca Pierścieni”, „Draculi” czy „Gwiezdnych Wojnach”) tym razem postanowił zabrać się za muzykę i wydał heavy metalowy utwór zatytułowany „Darkest Carols, Faithful Sing”. Singiel jest interpretacją świątecznej piosenki „Hark! The Herald Angels Sing” i zawiera trzy różne wersje utworu.

Posłuchajcie składanki świątecznych kawałków w wykonaniu aktora. Tegoroczny hit znajdziecie w 1:50!

Jak to powstało?

Aktor ponownie połączył siły z gitarzystą Hedrasem Ramosem, z którym współpracował już przy swoim poprzednim krążku „Charlemagne: The Omens Of Death”. W 2013 roku Ramos zastąpił w tej roli Richiego Faulknera z Judas Priest. Pierwszą płytą z nurtu christmas metal stworzoną przez Christophera Lee była „A Heavy Metal Christmas” z 2012 roku.

Dlaczego 92-letni artysta zajmuje się tak nietypowymi dla tego wieku rzeczami? Przypomnijmy, że w maju zrobił sobie prezent urodzinowy wydając EP-kę „Metal Knight”…

W moim wieku najważniejsze jest to, by przez cały czas być aktywnym dzięki rzeczom, które sprawiają mi przyjemność. Nie wiem jak długo jeszcze będę mógł się tym zajmować, więc celebruję każdy dzień i chcę dzielić się tym z moimi fanami.

Christopher mając 91 lat stał się najbardziej wiekowym artystą tworzącym heavy metal na świecie. Podczas zeszłorocznych Świąt Bożego Narodzenia jego kawałek „Jingle Hell” trafił na 18. miejsce zestawienia magazynu Billboard, sprawiając, że aktor otrzymał tytuł najstarszego muzyka w historii, którego dzieło trafiło na listę. Wcześniej tytuł ten należał do Tony’ego Benetta.

Pozazdrościć takiej energii!

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.